Navecer jsme se vydali do centra mesta, kde se mel konat koncert a jiny verejny program. Uz pocasi nam naznacovalo, abychom zustali radeji doma (vydatne prselo), ale tvrdohlave jsme sli za 'zabavou'. Nez jsme z parkoviste dosli na misto, byla jsem skoro cela mokra. U podia postavala hrstka osamelych, pod destniky se krcicich nadsencu. Tady dneska bude fakt zabava!:D Do 5 minut prihopsaly na podium dve rostenky (jak pozdeji prozradily, matka s dcerou) a zacaly nas mucit svym zpevem. Ze se zrovna netrefily do naseho stylu (a la Helenka V:)) je snadno odpustitelne, ale obcas to bylo neuveritelne beznadejne falesne! Vydrzeli jsme to asi pul hod a to jsme byli statecni! Courli jsme po mrtvych ulicich mesta a vratili se domu. Pustili film, otevreli pivka... a najednou zjistili, ze pulnoc uz byla:D No nic, bouchli jsme sano, dokoukali film a sli spat.
sobota 31. prosince 2011
Silvestr 31/12/2011
Navecer jsme se vydali do centra mesta, kde se mel konat koncert a jiny verejny program. Uz pocasi nam naznacovalo, abychom zustali radeji doma (vydatne prselo), ale tvrdohlave jsme sli za 'zabavou'. Nez jsme z parkoviste dosli na misto, byla jsem skoro cela mokra. U podia postavala hrstka osamelych, pod destniky se krcicich nadsencu. Tady dneska bude fakt zabava!:D Do 5 minut prihopsaly na podium dve rostenky (jak pozdeji prozradily, matka s dcerou) a zacaly nas mucit svym zpevem. Ze se zrovna netrefily do naseho stylu (a la Helenka V:)) je snadno odpustitelne, ale obcas to bylo neuveritelne beznadejne falesne! Vydrzeli jsme to asi pul hod a to jsme byli statecni! Courli jsme po mrtvych ulicich mesta a vratili se domu. Pustili film, otevreli pivka... a najednou zjistili, ze pulnoc uz byla:D No nic, bouchli jsme sano, dokoukali film a sli spat.
pátek 30. prosince 2011
Cape Kidnappers 30/12/2011
photo by mrrca.cz
středa 28. prosince 2011
28-29/12/2011
Posledni 2 dny se nic nedeje, neni o cem psat... Snad jen, ze Mrrcovi se udelaly na zadech pouchyre a asi to fakt boli (neco mi rika, ze uz bez trika chodit nebude:)). Jo a taky jsem se pokusila delat palacinky, ale vsechno skoncilo v zachode:). No a to je asi vsechno.
úterý 27. prosince 2011
Taradale view 27/12/2011
Vecer jsme si pustili meho oblibeneho Pana prstenu. Znam ten pribeh temer nazpamet ale nikdy me neomrzi:). Mrrca ma ponekud jiny nazor... (neco jako 'konina' rikal:)). Pro me je to snadna moznost uniku z reality, coz ja delam rada a pomerne casto:). Realita byva casto dost sediva a strasne realna a dana. Takze proc se obcas nenechat zanest do jinych svetu? Do svetu kriklavych barev, ostrych vuni, slunecek devitecnych, letajicich slonu a boruvkovych skritku?
pondělí 26. prosince 2011
Boxing Day 26/12/2011
Ctenarsky neatraktivni den. Rano jsme se vydali do internetove 'kavarny' (kafe ani nic jineho na piti tam neprodavaji, ale nevim, jak jinak to nazvat:)), abychom mohli zavolat domu. Spojeni se podarilo, dokonce mi doma pry Jezisek neco nadelil:D
Odpoledne jsme se vydali do Napier, nebot na tento 'boxing day' byvaji pry v obchodech obrovske slevy. Ale nic zajimaveho jsme nenasli, navic jsme dorazili pozde. Vecer jsme si chteli koupit vino, ale protoze jsme u sebe nemeli pasy (obcanka ani ridicak nestacily), pani nemohla overit vek a tak nam ho proste neprodala! V osmadvaceti si nemoct koupit flasku vina je ponekud frustrujici... nemyslite?:)
Pokracovani v pokracovani aneb o mravencich
Stale protrhavame jablka. Ale sefova uz nam oznamila, ze v patek koncime. Vsichni backpackeri pred svatky v sadech konci. Slibila, ze se MOZNA ozve v lednu, ale uprimne nam doporucila najit si jinou praci - jsme pomali a ona uz nas nemuze vic platit od hodiny, takze bychom nic nevydelali.
V novem domove si postupne zvykame, mame tu rozhne mnohem vetsi pohodli nez v hostelu a Lana je celkem fajn, hodne s nama mluvi, coz je vyborne pro nasi anglictinu. Treba se tu i neco naucime!:)
Christmas Day 23/12/2011
Patek 23/12 byl nas posledni pracovni pulden v sadu Close. Koncili jsme kolem pul 12 a pracovni moralka se uz nekam vytratila:) Ale s tim se asi pocitalo, ani nas behem dne nikdo nekontroloval. Mrrca na posledni den spadl ze zebriku do zebriku, ale nastesti se jen odrel. A na me se pokusil spachat atentat jablkem, primo pod oko, prej moc hezky zpivam:D Po svacine jsme se rozloucili s frantiky, ktere uz pravdepodobne nikdy neuvidime, a jeste poridili par snimku sadu.
A pak uz trada 'domu', kde vrcholily pripravy na vanocni veceri. Taky jsme byli zaskoceni datem - 23 nam prislo nejak brzy - ale Lana chtela nasledujici den odjet na dovolenou, proto si Vanoce trochu posunuli. Tradicne se tu hlavni slavnost a nejocekavanejsi udalost (rozdavani darku samozrejme:)) kona az 25/12 dopoledne.
Mala Maia (7 let) stale veri na Santu Clause (ano, je to tu jak v Ameru), takze jsme se na vecer celkem tesili. Kolem 5 hodiny se zacali schazet hoste, tj. rodina. A my, haha:D. Chvili jsme si pripadali tak nejak navic, ale vsichni byli moc mili a snazili se, abychom se citili jako doma. Dostali jsme dokonce i darky (mj. lahev piva:D). Mala byla skvela, moc se ji libilo, kdyz ji mrrca fotil, tak casem prihodim nejaky obrazek.
Po rozbaleni vsech darku se slo veceret (pro deti rozumne poradi, rekla bych:)) a takovou hostinu jsme tedy dlouho nezazili: neuveritelne obrovsky kus sunky, nadivane kure, krevetovy koktejl, 3 druhy salatu, svestkovy kolac, zmrzlina a spostu dalsich drobnosti! Mnam, vsechno nam opravdu moc chutnalo (takze dalsi den nam tekly sliny, kdyz nam Lana ukazovala, co vsechno nam tu nechava na dojezeni:)). Moyen (sefova ze sadu, ted v roli babicky) si z nas delala srandu, jestli zvladnem tolik jidla, protoze nas jinak videla jist jen kolinka nebo chleba:)). Zvladli jsme! Vecer byl moc fajn.
Stedry den 24/12/2011
Volny den! Popravde jsme ho celkem potrebovali, zacinaly nas oba od stipani jablek bolet oblasti karpalniho tunelu a pichava bolest v zadech se ohlasila hned po vstanuti z postele. A to jsme tam prosim pracovali jen 2 tydny! Nase tela, uvykla sezeni u pocitace, se zacala pomalu bourit. Kazdopadne ale zatim stale nemam chut se podobne praci vyhybat, je to dobra skola:))
Dopoledne jsme prospali, procetli. U snidane nas prepadla mala s blokem a pastelkami - nakreslili jsme tolik obrazku, jako za poslednich par let ne:)) Nastesti Maia jeste nepozna, ze kreslit fakt neumime:D
Po obede, kdyz Lana s malou odjely na dovolenou, jsme meli cely dum jen pro sebe:)). Zacali jsme hostinou a pokracovali shlednutim 3 filmu (7 let v Tibetu, Gran Torino a Legenda o vasni), cpanim se cokoladou, syrem aj. a popijenim vina, vecer pak sana:). No docela prijemne Vanoce, naramne prolenosene ve spolecnosti moc peknych filmu!
Vecer (po 10hod, rekla bych) jsme se sli projit do mesta a krasny zpev nas vlakal do jednoho mistniho kostela. Mile nas tam uvitali, dali nam svicky a usadili jsme se na lavici. Probihala tu neco jako nase pulnocni mse (ovsem urcite to nebyli katolici, mozna anglikani, nevime). Po chvili se zacali zapalovat svicky a vsichni zpivali jakesi vanocni pisne a byl to docela zajimavy zazitek:). Na zaver se vsichni vzali za ruce a nas neopomneli - ja jsem teda byla lehce v rozpacich a nevedela, co delat, ale pan vedle mi pratelsky mi stiskl ruku, proc ne:). Po skonceni mse na nas vsichni zvedave koukali, usmivali se, prali vesele Vanoce a jeden pan nam dokonce sel podat ruku. No asi jsme tu byli dobri exoti:D.
Te Mata Peak 25/12/2011
Dnes jsme si udelali maly vylet na vrchol Te Mata, na ktery jsme kazdy den koukali ze zebriku:). Docela nas prekvapilo, kolik lidi melo podobny napad... ale i tak to bylo moc prijemne pobyti. Slunko palilo jak blazen, mrrca se chtel opalit a chodil bez tricka a vecer byl naramne cerveno-bile pruhovany:D Z vrcholu byl krasny vyhled na vsechny strany, snad bude i nejake foto.
Vecer jsme byli pozvani na 'dinner with teenagers' k Andree, Lanine svagrove, kterou jsme prvne potkali na vanocni oslave. Je puvodem z Nemecka, provdala se sem a zije tu uz 22 let. Manzel ovsem zemrel a ma ted doma 2 opravdu vydatne pubertaky, tak asi uvitala ropztyleni. Ze zacatku nam bylo dost trapne, dcera (16let) se zavrela se 4 kamarady u sebe v pokoji, ze nemaji hlad, a syn (18let) se proste najednou sebral a odesel a uz se nevratil:D Takze jsme nakonec vecereli jen ve trech. No rozhodne to s nima nema jednoduche! 4 pubertaci pak vylezli z pokoje, pobihali po dome, zapalovali petardy a Andrea je jen poprosila, aby davali pozor na pradlo:)) No dokazete si neco podobneho predstavit u nas??? My teda ne, rodice by asi prisli o rozum:)
sobota 24. prosince 2011
Pokracovani?
Doufam, ze prave vsichni s klidem v dusi a usmevem na tvarich slavite Vanoce s temi, ktere mate radi... My jsme si tu Vanoce uzili po svem, s krabici filmu, dobrym vinem v lednici a spoustou cokolady:). Ale meli jsme i neco jako 'Stedry vecer' (jen uz 23.12.) s rodinou, u ktere bydlime a mistni Santa nas zahrnul do sveho darkoveho seznamu:).
Nicmene... nevim, zda pokracovat v psani tohoto blogu. Jestli to ma nejaky vyznam. Moc odezvy totiz nemam a ti, co to tu ctou, ctou rovnez mrrcuv blog s lepsimi fotkami a detailnejsim popisem:). Takze - pokracovat nebo se vratit k papiru?
úterý 20. prosince 2011
Stehujeme se 20/12/2011
Dnes byla rano neuveritelna kosa. Prislo mi, ze ta jablka jsou snad zmrzla, a prsty ztuhly a odmitly za takovych podminek pracovat! Tomu tady rikaji leto???:)
Po praci jsme sbalili v hostelu svoje sakypaky a presunuli se do Taradale - naseho noveho utociste kousek od Napier. Je to tu moc prijemne, ale preci jen se zatim necitime uplne comfortable, musime si zvyknout:). Kazdopadne Lana nas pozvala na patek na rodinnou vanocni veceri, takze budeme mit Vanoce!:)
neděle 18. prosince 2011
Trhame 19/12/2011
Nicmene prace cekala, tak jsme vyrazili opet do sadu. Byla strasna zima, i v bunde jsem klepala kosu. Presunuli jsme se na nove stromy, ale prace nam jde porad desne pomalu - 10 stromu je dnesni skore:(. A to jsme fakt makali a meli pocit, ze nam to jde od ruky!
Vikend 17-18/12/2011
V nedeli bylo pocasi uplne stejne hloupe mizerne, ale den se zacal rozdavanim darku k narozeninam, takze bylo hned veseleji:)). Dostala jsem knihu o foceni (treba se na ty moje fotky bude dat casem koukat:)) a listky do kina, juuuu! Cely den jsme poruznu lenosili, cetli, courali po meste a vecer zasli na Mission Impossible 4 a dali si zmrzlinu a neuveritelne velky popkorn - tak obrvsky kybel popkornu jsem v zivote nemela - taky ze jsme ho nesnedli:).
pátek 16. prosince 2011
Trhame 15-16/12/2011
Dnes celý den pršelo, takže lezení po stromech a pod stromy bylo moooc příjemné. Navíc jsme stále v oblasti gigantických stromů, takže nám to jde strašně pomalu (dnešní skóre bylo 13 stromů). Dokonce i francouzský pár, který trhal v aleji vedle nás, nás o strom trhl! No nic, zatím jsme placení od hodiny, tak je to v pohodě... (spočítali jsme si, že zdejší minimální mzda je vyšší, než jakou jsme měli v IBM:D). Po návratu domů jsem byla úplně vyřízená...
Po večeři jsem sebrala veškerou svou odvahu a zavolala dceři naší šéfové. Tentokrát to zvedla a po chvíli se mi s ní dokonce podařilo domluvit, že se máme v sobotu odpoledne stavit na návštěvu! Tak uvidíme. Zněla sympaticky, snad to klapne. ..
Bylo třeba vyprat prádlo, tak jsme hodili 4$ do pračky a doufali, že se vypere. A nevypralo! Protože jsme nasypali prášek ne POD prádlo, ale NA prádlo!!! To nás jaksi nenapadlo, že může být problém. Takže všude prášek. Museli jsme pak každý kus prádla oplachovat pod hadicí (upozorňuji, že stále v dešti...) a pak prádlo za další 4$ vyprat znovu. Navíc po celou dobu řešení problému s nevypranými ponožkami kolem nás vrávoral místní exot, kterému Mrrca říká Kurt (dlouhé zamaštěné vlasy, neholená brada, otrhaný svetr, džíny s dírama na prdeli...). Měl slušně nakoupíno, netušíme z čeho... Ale byl úplně mimo a stále nám chtěl radit, co máme dělat. K tomu pokřikoval s nz přízvukem "Kurvaa!", " Do pičíí!" a pořád cosi mlel. Asi se zamiloval do Mrrcy, byl naprsto unešený a u vytržení opakoval "He is amazing, look at him!". A dovršil to tím, že mu řekl "Look at you, you should be in prison!":D. No tak nevím, jestli nás tímhle zjevem dcera paní šéfové ubytuje:D.
16/12/2011
Stále ty stejné obří stromy. Po práci jsem padla do postele a už z ní nevylezla. Zvládli jsme akorát návštěvu lékárny a nákup náplastí na bolavé prsty. Večer mne prst bolel tak, že jsem si musela vzít brufen:/. Před spaním jsme si ještě pustili novozélandský film Boy, který nás ovšem zklamal...
středa 14. prosince 2011
Trhame 14/12/2011
Teda ty velke stromy nam daly dnes zabrat! Jsme neuveritelne pomali a navic delame chyby. Ale sefova je na nas nejaka hodna, dycky se jen usmeje a rekne 'don't care, I'll do it':D. Navic nam dala cislo na svou dceru, ktera bydli u Napier, ze bychom u ni mohli teoreticky bydlet! Zatim jsme se nedovolali, ale bylo by to skvele! Venkovske prostredi, klid, soukromi... a hlavne min penez.
Jo, a dnes jsme si koupili ve stanku u silnice (opet na doporuceni sefove:)) brokolici! A pomerance! Takove radosti:)))
pondělí 12. prosince 2011
Trhame 13/12/2011
Zadna velka zmena v zdejsim nasem pocinani:). Dnes odpoledne zacalo slunko pekne pripekat, takze jsme zase jak redkvicky a ke konci sichty us se nam jablka motala kolem hlavy a meli jsme pocit, se si nas nekdo opeka k veceri. Navic nas presunuli na jakesi obrovske stromy, ktere maji tisice jablek a vetvi, takze kazdy budeme delat tak hodinu! No snad to nejak pujde. Sefova si nas zda se celkem oblibila, dneska mi tahla zebrik dobrych 400 metru (musela jsem opet vypadat priserne:D) a navic slibila, ze se pro nas popta dcery po nejakem levnejsim bydleni! To by bylo super!!!
neděle 11. prosince 2011
Jablkaaaa!!!:) 12/12/2011
Jinak tu ted nic moc zajimaveho. Asi nebude brzy co psat, protoze proste budeme porad trhat:). Ale prace je jista jen do Vanoc, pak se nevi...
A v Bedrichove uz je snih! A uz se tam jezdi na bezkach! Ja to cetla! Zastesklo se mi to tech kopcich... Po snehu krupajicim pod nohama, vuni horiciho dreva v kamnech, teplem caji s citronem... Kdyz clovek putuje, poznava a bojuje, podobne myslenky ho nedohoni. Ale jak se zastavi a trha jabka, tak jsou tu. A nekdy jsou pekne vlezle. Ale zasejc kdyz se vyleze na te zebrik (kam ja se ted moc nepodivam:)), tak mame nadhernz vyhled na okolni zubate hrebeny. Jen to proste nejsou Jizerky, no:)).
sobota 10. prosince 2011
Napier 11/12/2011
Podel pobrezi jsme pak vyrazili do centra mesta, ktere je opravdu moc pekne a stylove. Prakticky cele mesto bylo totiz zniceno v roce 1931 velmi silnym zemetresenim a znovu vystaveno ve stylu art deco s prvky secese (nejstarsi stavby) az funkcionalismu (konec 30. let). Nahodou jsme zabloudili do Art Deco Shopu, kde meli spoustu krasnych veci - pohlednic, kalendaru, bloku, obrazu, krabicek, doplnku... (ktere jsme si samozrejme nemohli dovolit:/, ale alespon se jimi dalo kochat:)) a promitali take video o prestavbe mesta. Promitani bylo moc zajimave a pak jsme si jednotlivych detailu na skutecnych budovach lepe vsimali. Padli jsme take na foto-galerii, kam jsme se samozrejme museli podivat:) - byla to zaroven kavarna, takze vstup zdarma, ale zase ti cpouci se lide... preci jen umelecky dojem ponekud narusovali:). I tak se ale z nekterych kousku dalo nasat trochu vzletne atmosfery dusi potrebneho 'neuzitku'. Jestli jsem spravne pochopila napis zvouci tuto galrii jedinou tohoto typu v Hawke's Bay, je to celkem smutne. Umeni tu asi moc nefrci. Napier obecne bylo prvni misto, ze ktereho na me dychl nejaky kulturni duch.
Chteli jsme se podivat jeste do katedraly (rovnez v art deco stylu), ovsem vstup byl 25$, takze nic pro nas. Nebylo mi zrovna nejlepe, tak uz jsme jen vyjeli na vyhlidku Bluff Hill a pak zpet 'domu'.
U vecere jsme se dali do reci s 2 spolubydlicimi - Italem a Holandanem - a z toho, co rikali, jsme si uvedomili, ze s praci a mame asi fakt stesti. Ital dela stejnou praci, jako my, ale trvalo dlouho, nez se k ni dostal, Holandan je tu tyden a nema nic. Tak snad se nam podari tam chvili vydrzet:).
Mimochodem dnes je to presne mesic, co jsme vyrazili z Nikolcic smer Novy Zeland! Prijde mi to ale mnohem dyl:)
pátek 9. prosince 2011
Thinning 10/12/2011
Dnes jsme pracovali od 7 rano do 3 odpoledne (koncilo se driv, protoze je precijen sobota), ale i tak mame prsty bolave uz na pohled a kdyz zavru oci, vidim trsy jablek:). Za dnesek jsme udelali SPOLECNE asi 17 stromu - nam se to zdalo dost, ale meli bychom KAZDY udelat alespon 20:D. Babca vedouci nas ovsem ujistovala, ze na prvni den je to slusny vykon. Spolupracujeme s bandou thajskych sberacu, kteri sem jezdi pravidelne, a ti klidne otrhaji 27 stromu za den. Tak nezbyva nez doufat, ze se nase vykonnost zvedne, protoze po par prvnich dnech bychom meli byt placeni ne od hodiny, ale od stromu (4,50$ za strom). Vymysleli jsme (s napovedou sefove) novy system - ja zpravovavam spodni vetve a mrrca lozi po zebriku a tak spolecne oskubavame kazdy strom. Zda se to byt rychlejsi, uvidime, jak se to osvedci:). Pro me je kazdopadne uleva, kdyz nemusim manipulovat s tim prisernym zebrikem, ze ktereho pak stejne na nic nedosahnu:).
Zitra mame volno, tak vyrazime nekam do okoli. Snad se nam do pondelka zregeneruji prsty:D.
čtvrtek 8. prosince 2011
Orchard Close - protrhavani jablek 9/12/2011
Dnes se mi rano vubec nechtelo z postele, padla na me nejaka tesknota a vubec jsem nejak nechapala, co tady delam. Slaba chvilka a idealni nalada na hledani prace:). Po skromne snidani jsme skocili do obchodu pro par zakladnich potravin a pak vyrazili do sadu v okoli Hastings ptat se po praci. No a svete div se, hned na prvni pokus jsme byli uspesni! Chlapek na nas zvedave koukl pres okno z auta, zeptal se odkud jsme a jestli mame pracovni povoleni a pak nas zavedl do sadu kde jsme k nasemu udivu hned zacali pracovat! Nejak jsme s podobnou situaci nepocitali a spis jsme byli nachystani na vylet do sousedniho Napier, takze moje trackove sandale nebyly zrovna vhodnou obuvi na lezeni po zebriku:). Nase prace spociva v tom, ze protrhavame mala nezrala jablka, aby ta velka pekna mela dost prostoru k dalsimu rustu. Ja jsem 'small lady' takze jsem dostala specialni dlouhy zebrik, se kterym se bajecne manipuluje:D. Neni to ale zadna nesnesitelna drina, celkem prijemna prace, az na puchyre na prstech:). Akorat jsme zatim pomali (od cehoz se bude odvijet nase hodinova mzda) a ja ani s dlouheho zebriku obcas nedosahnu, kam je potreba. Ale jinak myslim, ze je to fakt v pohode. Pani, co to tam ma na povel, je moc sympaticka a vesela babka. Zitra mame dojit na 7 rano. Zatim jsme pracovali jen 3 hodiny, tak uvidime, co budeme rikat po celem dni:).
Hastings - hon za hrozny 8/12/2011
Dnes jsme se rozhodli vydat podle mapky po mistnich vinnych sklepech a poptat se po praci. Kdyz jsme projizdeli vinohrady, nebyla v nich ani noha a bobule jsou jeste tak mrnave, ze nejsou ani videt. Takze nam zacinalo byt jasne, ze tady jsme asi spatne. To se nam potvrdilo temer vsude, kde jsme se ptali (prosmejdili jsme oblast Havelock North a pobrezi u Cape Kidnappers) - ted praci nemaji nikde, leda snad od ledna ci od unora. Takze dalsi vinice jsme uz ani nezkouseli.
Meli jsme hrozny hlad, tak jsme se vratili do hostelu a uz tam zustali - cetli, polehavali a hledali na internetu (ovsem psat na zdejsi farmy maily se mi zda zbytecne:/). Takze nic zajimaveho. V tomto backpackeru je hafo Nemcu a je to znat. Lide jsou tu divni, neprijemni, ani nezdravi... Obrovsky rozdil proti Aucklandu, kde se vsichni usmivali a zdravili navzajem i ve meste na ulici. No taky tam nebyla slyset nemcina... Nebo nevim, cim to je.
úterý 6. prosince 2011
Hastings 7/12/2011
Auckland - Waipunga Falls 6/12/2011
Radost z prijemneho dopoledne nam ovsem zkazil navrat do servisu. Jeste nez vlasac dorazil, vsimli jsme si, ze auto ma i nove gumy. No te pic, to bude palka... a byla. Ani nase nejhorsi predstavy neodpovidaly realite. Mrrcuv limit na karte nestacil a to ma ku**a velky limit! Myslela jsem, ze se nad tim terminalem rozbrecim! Dobra tedy, jedeme pryc... Hledat praci. A jak jedeme, vidime, ze bily kour z vyfuku stale stoupa... Nebudu tady popisovat, co se nam honilo hlavou, ale asi si to dokazete predstavit...
Jeli jsme cely den, bez zastavky, smer Taupo a dal Napier. Navecer jsme zastavili u vyhlidky, ktera nas skutecne ohromila - obrovke vodopady Waipunga Falls. Tak jsme se rozhodli tam rovnou i v aute prespat.
neděle 4. prosince 2011
Opravujeme auto 5/12/2011
Tak jsme opet v Aucklandu. Prijeli jsme vcera vecer (po dni stravenem v aute - vcera od rana lilo bez prestavky, tak jsme se snazili louskat nakoupene knihy:)). Prespali jsme v aute na parkovisti u koupaliste - je zadarmo a evidentne je backpackery oblibene, rozhodne jsme tam nebyli sami:). Noc nebyla zrovna prijemna a protoze jsme i predeslou noc travili v aute (tj. bez sprchy), tak uz se dnes citime jako castecni polomrtvi bezdomovci!
V Aucklandu jsme potrebovali vyridit nekolik formalit:
1) Vyzvednout IRD karty; Mrrcovi v poradku dosla, mne nikoli, takze jsme musela volat na IRD department, coz bylo moc fajn:). Po chvilkovem rozhovoru s automatem, ktery nebyl schopen rozpoznat me ceske jmeno (porad mi opakoval 'I did not get it':)), me prepojili na operatora, se kterym jsme jmeno dali dohromady (i kdyz ani prvni pokus spellingu nevysel:) a me IRD mi nadiktoval. Kartu nepotrebuju, takze problem vyresen.
2) Vyzvednout v bance mou platebni kartu k nasemu NZ uctu; Mrrca si ji vyzvedl uz pred 2 tydny, ja jsem to nestihla. A ejhle, moje karta neni. Pani byla sice moc mila, ale moji kartu proste nemeli. No nic, tak budeme pouzivat jednu spolecnou, aspon zatim.
3) Vyzvednout papiry k autu a poresit opravy; v backpackeru (kam nam dosli papiry) nam sef nabidl, ze se na auto podiva. Tak jsme ho po vyrizeni vsech ostatnich zalezitosti dovezli. Koukl na to a poslal nas do servisu vedle, ze to bude nejspis 'water pump' (netusim, co je to cesky:) a ze to bude tak 600$. No tak jsme tam zajeli, usmevavy kudrnaty mechanik na to koukl... a je potreba vymenit tu 'water pump', klinovy remen (aspon myslim, ze to je to co rikal:)) a vyvazit kola. 700-800$. A ze kdyz to neudelame, tak se ten motor znici. Takze co nam zbyvalo, nez mu tam to auto nechat...? Zitra kolem poledne by to melo byt hotove. Ubytovali jsme se vedle v hostelu, aspon se poradne vyspime, vydrhneme a vypereme:)
Jen bych jeste dodala, ze jak vsichni rikali a psali jak je na NZ vsechno strasne jednoduche a jde vlastne samo, tak nam to tak neprijde. Bud jsme nejaci neschopni, nebo mame proste smulu. Jen doufam, ze uz jsme si ji timto vybrali... Zitra vyrazime za praci, tak snad nam vyber prace pujde lip, nez vyber auta. Kazdopadne nase ucty potrebuji vydatnou injekci.
sobota 3. prosince 2011
Den na h***o 3/12/2011
Vecer jsme si aspon trosku zprijemnili pizzou, ale pak zas marne pres hodinu hledali misto, kde prespat. No jo, ne kazdy den se vydari...
V parku Waitakere Ranges jsme se vydali na malý výlet na Fairy Falls. Byly skutečně kouzelné,ale všechny vodní víly a lesní skřítky vylpašila skupin asiatských turistů... Jsou prostě všude!!! A všude se na desekrát fotí, každý s každým a bez každého... Takže nás trochu toho kouzla zaplašili...
pátek 2. prosince 2011
Problémy s komentáři
Mořská koupel (Muriwai beach) 2/12/2011
Odpoledne jsme konečně zrealizovali pořádnou mořskou koupel - zdejší pláž by nám to neodpustila, nešlo odmítnout:) Mrrcovi se pořád nechtělo do vody a pak se mu zase nechtělo z vody, jak malej kluk, ale já bych tam umrzla:) Je to tu idelání místo na učení surfingu, škoda, že si to zatím nemůžeme dovolit - snad přijdou ty časy!
Podnikli jsme ještě procházku po pláži a navštívili místní ptačí kolonii (gannetů) - to byl docela zážitek, nikdy jsem neviděla tolik ptáků pohromadě!
Při západu slunce jsme ještě pořídili pár fotek.
čtvrtek 1. prosince 2011
Muriwai beach 1/12/2011
Vcera jsme se probudili do studeneho vetrneho rana. Sla jsem se projit po plazi Sandy Bay a dal po skalnatem pobrezi, ale cesta byla hodne krkolomna, tak jsem se sama radeji moc daleko nepoustela.
Vydali jsme se dal na cestu a uznali jsme, ze nutne potrebujeme odpocinek (teda hlavne na me vcera lehla unava:)). Uz se pomalu vracime do Aucklandu, kde chceme v pondeli vyzvednout IRD karty, moji platebni kartu a papiry od auta, abychom mohli zacit hledat praci (i kdyz se snazime setrit, penize z nasich kont mizi neuveritelnou rychlosti...). Takze jsme vcera temer cely den travili v aute a presunuli se na Muriwai beach Z od Aucklandu. Zustaneme tu min 2 dny, abychom se trochu zrelaxovali. Po ceste jsme se precijen parkrat zastavili a to v pristavu Tutukaka, na Whangarei Falls a ve meste Whangarei. Nakoupili jsme v antikvariatu 2 knihy po 2$ (to nas nadchlo, nove knihy stoji kolem 30$ a ja proste nejaky ten papir na cteni potrebuju:)) a taky hlavne kytaaaru! Proti trudnomyslnosti, ze jo - "Tam kde hy-, tam kde hy-, tam kde hynuli vlci, Cech se prizpusobi!":)).
Ted lenosime v kempu, venku prsi, takze se stejne nikam neda moc jit, tak sedime u fotek (je tu wifi zdarma, super!) nad hrokym cajem:).
Ale aby nebylo vsechno zas moc idealni, tak nas zlobi vozidlo, asi se ho budeme muset co nejdriv zbavit, tak snad na tom neprodaleme kalhoty:/
Mimochodem pridala jsem nejake fotky, behem dne snad jeste doplnim nejake od Martina, tak bude na co koukat:)
středa 30. listopadu 2011
Sandy Bay, Tutukaka 30/11/2011
Na pohled nic moc zajimaveho, ale historie na vas dychne a to mam rada. Na Stone Store bylo v malte videt spoustu rozlamanych musli:).
Pak jsme se vydali na turu k Rainbow Falls (25m vysoky vodopad) - moc pekna podivana, ale byla to celkem dost streka.
A pak jsme frceli dal. Zbytek Bay of Islands jsme jen projeli, zastavili se v Kawakawa na onech slavnych toaletach (jsou opravdu moc zajimave:)) a zastavili ted v Sandy Bay na pobrezi Tutukaka. A konecne vidime prvni surfare! Je tu hezky, prespime v aute a rano uvidime, kam dal.
pondělí 28. listopadu 2011
Kerikeri 29/11/2011
Dnes byl pro okolni pozorovatele den nezajimavy, proto budu strucna... Rano nas cekalo velke pradlo, coz neni na cestach zadna sranda:) Zabralo nam to cele dopoledne. Navic jsme byli oba nejaci unaveni a do niceho nam nechtelo. Odpoledne jsme se presunuli do Bay of Islands - jedne z udajne turisticky nejatraktivnejsich oblasti NZ. Tento fakt nas od pruzkumu ponekud odrazuje, znamena to totiz davy turistu:/ No zatim jsme prosli jen mestecko Kerikeri, ktere, jako vetsina zdejsich mest, neni nic moc. Nicmene jsme vyridili alespon nejake nezbytnosti a cesta muze pokracovat dal. Zakotvili jsme v moc prijemnem kempu kousek za mestem a prave od sousedu dostali plny talir cerstve ugrilovane ryby, mnam, tak dobre a kvalitni jidlo jsme od prijezdu asi nemeli!:)
Mimochodem dnes nam neslo z niceho nic otocit klickem v zapalovani... nejak se zablokoval cely volant a vubec netusime proc. Nejaka rada?:)
Pisek v usich, v zubech, v nose... proste vsude:) 28/11/2011
Duny jsou skutecne obrovske, takze si za chvili pripadate jak v pousti.
Dal jsme pokracovali po S pobrezi a zastavili se v klidne rybarske vesnici Mangonui. Chvilku jsme se prosli, dali zmrzlinu a pokracovali dal.
neděle 27. listopadu 2011
Cape Reinga 27/11/2011
Pobrezi je tu hodne kopcovite, takze jsme se nejdriv drapali vzuhuru, pak spadli zase uplne k mori a pak zas kopec jako blbec:) Z prvniho vrsku uz v dalce majak byl videt a prislo nam to jako jeste poradna streka (podle mapy to melo byt 2,5hod chuze).
Jo mimochodem ve vetsine DOC kempu je jen studena voda, takze se poradne otuzujeme:)


















































