Vcera jsme rano opustili vetrny kemp v Tapotupotu bay a nasim prvnim cilem byly pisecne duny Te Paki na plazi Ninety mile beach. Po plazi se za odlivu da jezdit auty, ale bohuzel ne tim nasim:). Nicmene to nam vubec nevadilo, sli jsme po svych. Pred tim, nez jsme vyrazili, jsem se neprozretelne namazala opalovacim kremem (mozna uz tusite proc:)).
Duny jsou skutecne obrovske, takze si za chvili pripadate jak v pousti.
Chteli jsme vysplhat na tu nejvyssi, ktera byla v dosahu, ale nebyla to zadna sranda - pri kazdem kroku se noha zaborila po koleno a o pul kroku sjela piskem zpet:). Navic svah zacal byt tak strmy, ze jsme museli po ctyrech:).
Takze nahore uz jsme meli pisek vsude! Ale ten vyhled byl alespon pro me uzasny, nikdy jsem nic takoveho nevidela - obrovske hory pisku, jinak nic, jen v dalce bylo videt more. Sli jsme jeste dal a dostali se na jakousi hranu, kde silene ficel vitr a dokaze si mozna predstavit, co delal pisek:). Po navratu dolu jsme meli pisku plne usi, nos, pisek nalepeny po celem tele (viz opalovaci krem:)), dokonce jsme ho i plivali. Ale sestup byl supr - z vrsku se dalo pustit plnou rychlosti a borili jsme se skoro po pas:)).
Dal jsme pokracovali po S pobrezi a zastavili se v klidne rybarske vesnici Mangonui. Chvilku jsme se prosli, dali zmrzlinu a pokracovali dal.
Dalsi zastavkou byla oper rybraska vesnice Whangaroa Harbour. Tam to bylo opravdu moc pekne a za vyheldy jsme se vydali na mistni dominantu - vrcholek St Paul's Rock. Vystup byl celkem narocny, na vrcholku uz se splhalo po lanech, ale mrrca to zvladl i v gumakach:D Nadherny vyhled na okolni zatoku stal opravdu za to!
Dole u mola jsme jeste ukuchtili veceri a pak pokracovali do Tuaranga Bay, kde jsme zakotvili na noc. Opet krasne misto (mrrcovi uz to prijde na jedno brdo, mne se to teda jeste neokoukalo:)).
Žádné komentáře:
Okomentovat