21/4/2012 Sobota
V kempu urpostred hor nas uvitalo krasne rano. Slunko se postupne dralo zpoza kopce a prosvetlovalo trsy namrzle travy vsude kolem nas (foto casem snad bude:)). Ano, opet mrzlo... Rano bylo vskutku mrazive, presto moc fajn, nikam se nemuselo spechat, mohli jsme v klidu vstrebavat dojmy.
Po snidani jsme se jeste vydali na nedalekou vyhlidku Gorge Creek Viewpoint, kteoru jsme nestihli skouknout pred vyslapem. A byla to nadhera. Snad nejhezci misto z cele oblasti s vyhledem na Takaka Valley a hory za nim.
Po dopolednim osvezeni jsme uz rychle spechali nekam, kde bude sprcha. Po konzultaci s mapou jsme se rozhodli zajet jeste do Golden Bay; kdyz uz jsme tu...:). A nelitovali jsme. Mini mestecko Takaka nas prekvapilo silnou umeleckou atmosferou a dokoce probihajicim filmovym festivalkem! Nevahali jsme a ubytovali se v mistnim kempu, ktery byl sice ve meste, ale pritom ve velmi prijemnem prostredi ('mesto' Takaka jsou totiz jen 2 obydlene ulice:)). Moc se mi tam libilo. A ta sprcha! Kdyz jsem z ni vylezla, mela jsem pocit, ze jsem o 2 kila lehci!
Do vecera jsme jen odpocivali, cpali se cerstve nakoupenymi potravinami a desinfikovali toxicke pytle spinaveho pradla:). Navecer jsme vyrazili na malou prochazku mestem a po dlouhe dobe take za kulturou do mistniho Village Theatre na iransky film A Separation, ktery davali v ramci drive zmineneho festivalu. Film to byl moc dobry, nutici k premysleni.
A pak uz uzit zaslouzeneho odpocinku ve spacaku!
22/4/2012 Nedele
Nikam se nejede, nic se nemusi, nikam se nespecha! Parada:). Slunko svitilo, sice uz moc nehreje, ale aspon vytvari zarici podzimni atmosferu idealni k lenoseni:). Ja jsem den stravila u knihy, Mrrca u fotek. A u jidla. Nejak jsme se po tom tydnu na trose chemie nemohli dojist:).
Vecer jsme se vydali na koncert mistni pisnickarky v jedne z kavaren (puvodne jsem tam chtela kvuli akci kafe + dort za 6$, hihi, ale to jsme propasli...), ale nez by koncert zacal museli bychom odejit, tak jsme to vzdali. Aspon usetrime:). Chystali jsme se totiz na dalsi film z festivaloveho programu - One day on Earth. A to teda bylo neco! Fakt doporucuju. Je to film vytvoreny ze zaznamu lidi z celeho sveta ze dne 10/10/2010. Byl to projekt, ktereho se mohl zucastnit kdokoli. Nasbirali pres 3tisice hodin nahravek a z tech pak sestrihali tenhle neuveritelne intenzivni snimek. Je to fakt sila. I hudba je z velke casti namixovana ze zvuku z jednotlivych zaberu. No proste fakt vydarena vec:). (Mimochodem, z Ceska tam nic neni...)
23/4/2012 Pondeli
Rano jsme prosmejdili mistni art obchudky a nasli obchod s oblecenim nasich snu! Tolik nadhernych hadru! A vsechno original, mistni vyroba! A my bez penez:(. Ale aspon jsme se potesili pohledem...
Rozhodli jsme se jeste trochu prozkoumat okoli a vyrazili na mistni 'konec sveta' - nejsevernejsi misto J ostrova Farwell Spit. Ten jsme okoukli z vyhlidky (na samotny vybezek se nesmi, je tam prirodni rezervace) a pak jeste navstivili nedalekou plaz Wharariki Beach. Moc pekne misto s bandou neuveritelne hravych tulenich mladat.
Odpoledne jsme se presunuli zpet do oblasti Motueky. Pro Mrrcu asi nic moc, ale pro me ta cesta byla neuveritelna. Slunko uz bylo hodne nizko a hazelo dlouhe stiny, kolem nas lesknouci se odlivem vysusene zalivy a sluncem obarvene vrsky... hezky kus zeme je ten Golden Bay, fakt ze jo:).
V kempu urpostred hor nas uvitalo krasne rano. Slunko se postupne dralo zpoza kopce a prosvetlovalo trsy namrzle travy vsude kolem nas (foto casem snad bude:)). Ano, opet mrzlo... Rano bylo vskutku mrazive, presto moc fajn, nikam se nemuselo spechat, mohli jsme v klidu vstrebavat dojmy.
ranni v kempu
photo by mrrca.cz
ranni v kempu
photo by mrrca.cz
Po dopolednim osvezeni jsme uz rychle spechali nekam, kde bude sprcha. Po konzultaci s mapou jsme se rozhodli zajet jeste do Golden Bay; kdyz uz jsme tu...:). A nelitovali jsme. Mini mestecko Takaka nas prekvapilo silnou umeleckou atmosferou a dokoce probihajicim filmovym festivalkem! Nevahali jsme a ubytovali se v mistnim kempu, ktery byl sice ve meste, ale pritom ve velmi prijemnem prostredi ('mesto' Takaka jsou totiz jen 2 obydlene ulice:)). Moc se mi tam libilo. A ta sprcha! Kdyz jsem z ni vylezla, mela jsem pocit, ze jsem o 2 kila lehci!
Do vecera jsme jen odpocivali, cpali se cerstve nakoupenymi potravinami a desinfikovali toxicke pytle spinaveho pradla:). Navecer jsme vyrazili na malou prochazku mestem a po dlouhe dobe take za kulturou do mistniho Village Theatre na iransky film A Separation, ktery davali v ramci drive zmineneho festivalu. Film to byl moc dobry, nutici k premysleni.
A pak uz uzit zaslouzeneho odpocinku ve spacaku!
22/4/2012 Nedele
Nikam se nejede, nic se nemusi, nikam se nespecha! Parada:). Slunko svitilo, sice uz moc nehreje, ale aspon vytvari zarici podzimni atmosferu idealni k lenoseni:). Ja jsem den stravila u knihy, Mrrca u fotek. A u jidla. Nejak jsme se po tom tydnu na trose chemie nemohli dojist:).
Vecer jsme se vydali na koncert mistni pisnickarky v jedne z kavaren (puvodne jsem tam chtela kvuli akci kafe + dort za 6$, hihi, ale to jsme propasli...), ale nez by koncert zacal museli bychom odejit, tak jsme to vzdali. Aspon usetrime:). Chystali jsme se totiz na dalsi film z festivaloveho programu - One day on Earth. A to teda bylo neco! Fakt doporucuju. Je to film vytvoreny ze zaznamu lidi z celeho sveta ze dne 10/10/2010. Byl to projekt, ktereho se mohl zucastnit kdokoli. Nasbirali pres 3tisice hodin nahravek a z tech pak sestrihali tenhle neuveritelne intenzivni snimek. Je to fakt sila. I hudba je z velke casti namixovana ze zvuku z jednotlivych zaberu. No proste fakt vydarena vec:). (Mimochodem, z Ceska tam nic neni...)
23/4/2012 Pondeli
Rano jsme prosmejdili mistni art obchudky a nasli obchod s oblecenim nasich snu! Tolik nadhernych hadru! A vsechno original, mistni vyroba! A my bez penez:(. Ale aspon jsme se potesili pohledem...
Rozhodli jsme se jeste trochu prozkoumat okoli a vyrazili na mistni 'konec sveta' - nejsevernejsi misto J ostrova Farwell Spit. Ten jsme okoukli z vyhlidky (na samotny vybezek se nesmi, je tam prirodni rezervace) a pak jeste navstivili nedalekou plaz Wharariki Beach. Moc pekne misto s bandou neuveritelne hravych tulenich mladat.
Farwell Spit
z vyhlidky na jih
cestou na Wharariki Beach
tuleni mladata na Wharariki Beach
photo by mrrca.cz
tuleni mladata na Wharariki Beach
photo by mrrca.cz
skaly Wharariki Beach
photo by mrrca.cz
Wharariki Beach
Wharariki Beach

















































