neděle 8. dubna 2012

Picton

Ve ctvrtek (5/4/2012) jsme se trajektem spolecnosti Interislander preplavili na J ostrov. Ranni baleni se neobeslo bez jedne ztraty - vecer jsme v kuchyni nechali termosku, ktera se do rana nekomu zalibila natolik, ze si ji odnesl:/. Skoda...
U trajektu jsme byli mezi prvnimi a umistili nas proto v tzv. mezzaninu, coz znamenalo, ze kdyz jsme se k autu na zaver plavby vratili, viselo na zvedaci plosine nad radami jinych:). Museli jsme tedy cekat, az vsichni vyjedou, plosina se pak sklopila a my mohli sjet. Za cekani jsme dostali 10% slevu na dalsi plavbu. To se hodi!
Plavba probehla v klidu, na zaver jsme se kochali uzinami Milford Sounds a mohli se tak tesit na planovany track v okoli:).
Vylodili jsme se v Pictonu, kde jsme v DOC centru poridili po dlouhe rozvaze Backcountry Hut Passy na 6 mesicu (92$ jeden). Je to permanentka do DOC chat ve vsech moznych turistickych lokalitach, ale neplati na Great Walks (i kdyz na nekterych mimo sezonu, tj. od konce dubna, ano). Pri nasich velkych chodicich planech by se mely uz po dvou vyslapech vyplatit (chaty obvykle stoji 10 - 15$/noc) a navic uz nemusime nic zarizovat, proste jen vyrazit:).
Protoze Mrrcovi neni stale nejlip, rozhodli jsme se v Pictonu zustat na 2 noci a odpocivat. A to jsme nalezite splnili:). Jen ta choroba nas neopousti:/.

Žádné komentáře:

Okomentovat