Dnes jsme se ze stanu drapali uz v pul 7... V planu byl celodenni (8 hod) vyslap po treku Alex Knob, ktery sliboval vyhledy na ledovec Franz Josef.
Poranu nas uvitala mysticka, ale zejmena mrznouci mlha. V techto podminkach zabalit mokry stan vyzadovalo jistou davku sebezapreni! Po par vterinach jsme upeli bolesti zmrzlych prstu:). Ale podarilo se nam sbalit pomerne rychle a kolem pul 8 jsme vyrazili smerem na Franz Josef Glacier. Mesteckem jsme jen profrceli a vydali se smerem k ledovemu udoli. Kolem ctvrt na 9 uz jsme slapali lesem vzhuru k vyhledum. Vyhstup to byl, alespon pro me po prodelane chripce, narocny. Lesem, mezi koreny, po sutrech, obcas po ctyrech... a takhle asi 3 1/2 hod. Po ceste byly 2 vyhlidky na ledovec, ktere nas namlsaly, ale jinak se slo prevazne pod korunami stromu. Az ke koci, kdyz jsme se dostali dost vysoko, stromy ustoupily a my se konecne mohli kochat pohledem do udoli. To nejlepsi prislo ale az nakonec, na vyhlidce Alex Knob (1303m) - cely ten mohutny ledovy kolos jsme pred sebou meli jako na dlani:). Meli jsme opet stesti na slunecne pocasi a tak jsme se na ten ledovy jazyk, sevreny z obou stran skalami, nemohla vynadivat. Nikdy jsem nic takoveho totiz nevidela:). Vazne to bylo super a ta drina za to stala.
Asi hodinu jsme na vrsku pobyli, fotili a svacili, a pak se vydali na sestup. A ten byl vazne nekonecny! Prisel mi tak 2x tak dlouhy, jak vystup. Ale dokodrcali jsme se, i kdyz oba dost unaveni.
V mestecku Franz Josef jsme jeste nabrali par litru benzinu (je tu nekrestansky drahy, asi o 20 centu drazsi, nez v Chch:/), koupili chleba a pak se presunuli do nedalekeho Fox Glacier. Tady jsme v predem vytipovanem Fox Glacier Holiday Park zapustili pro dnesek kotvy. A konecne si po par dnech doprali luxusu sprchy. Hmmmm:).
Poranu nas uvitala mysticka, ale zejmena mrznouci mlha. V techto podminkach zabalit mokry stan vyzadovalo jistou davku sebezapreni! Po par vterinach jsme upeli bolesti zmrzlych prstu:). Ale podarilo se nam sbalit pomerne rychle a kolem pul 8 jsme vyrazili smerem na Franz Josef Glacier. Mesteckem jsme jen profrceli a vydali se smerem k ledovemu udoli. Kolem ctvrt na 9 uz jsme slapali lesem vzhuru k vyhledum. Vyhstup to byl, alespon pro me po prodelane chripce, narocny. Lesem, mezi koreny, po sutrech, obcas po ctyrech... a takhle asi 3 1/2 hod. Po ceste byly 2 vyhlidky na ledovec, ktere nas namlsaly, ale jinak se slo prevazne pod korunami stromu. Az ke koci, kdyz jsme se dostali dost vysoko, stromy ustoupily a my se konecne mohli kochat pohledem do udoli. To nejlepsi prislo ale az nakonec, na vyhlidce Alex Knob (1303m) - cely ten mohutny ledovy kolos jsme pred sebou meli jako na dlani:). Meli jsme opet stesti na slunecne pocasi a tak jsme se na ten ledovy jazyk, sevreny z obou stran skalami, nemohla vynadivat. Nikdy jsem nic takoveho totiz nevidela:). Vazne to bylo super a ta drina za to stala.
Asi hodinu jsme na vrsku pobyli, fotili a svacili, a pak se vydali na sestup. A ten byl vazne nekonecny! Prisel mi tak 2x tak dlouhy, jak vystup. Ale dokodrcali jsme se, i kdyz oba dost unaveni.
V mestecku Franz Josef jsme jeste nabrali par litru benzinu (je tu nekrestansky drahy, asi o 20 centu drazsi, nez v Chch:/), koupili chleba a pak se presunuli do nedalekeho Fox Glacier. Tady jsme v predem vytipovanem Fox Glacier Holiday Park zapustili pro dnesek kotvy. A konecne si po par dnech doprali luxusu sprchy. Hmmmm:).









































