Po nejake dobe opet zdravim z mesta Christchurch. Nedeje se tu nic zvlast zajimaveho, o cem by se dalo psat, snad jen par drobnsoti...
Udalosti minuleho tydne byla pochvala pred nastoupenou posadkou nasi tovarny - na pravidelnem patecnim meetingu nam byla predana cokolada za dobre odvedenou praci:D. Je to sranda. Ale cokoska byla vytecna. A byly dve:).
Jinak jsme se o vikendu rozhodli zase po nejake dobe nekam vyrazit a to do kina. Chteli jsme shlednout noveho Batmana a tak jsme se v sobotu vecer vydali do obriho nakupniho centra, jehoz soucasti je take multiplexove kino. Stejne, jako vsude v "zapadnim"svete... Bohuzel uz pri nasem prijezdu byl film vyprodan. Meli jsme ale vybranou nahradni variantu - film Ted o pratelstvi muze s plysakem. Nez jsme vystali frontu, film byl vyprodan. Tak vyber padnul na film Magic Mike a panskych stripterech. No a to teda byl opravdu Vyber:D. No vazne to byla sranda a to uz od chvile, kdy jsme se usadili v kinosale plnem zen. Mrrca spolu s asi dalmi dvema mladiky tvorili naprosto zanedbatelnou mensinu:). A damy sve nadseni pro svalnata muzska tela davaly znat hned od prvniho zaberu - ozyvaly se vykriky a hvizdani a potlesk:). No... Zadne hlubeke umeni to rozhodne neni, ale psina. Prijemne odreagovani.
Kdyz jsme ovsem vylezli z kinosalu, obchodni centrum bylo cele uzamcene a nepruchozi. Podarilo se nam najit nejaky vychod, ale nevedeli jsme kam. A tim to zacalo. Nenasli jsme auto. Prolezli jsme cele nekolikapodlazni parkoviste a to nekolikrat a auto tam nestalo. Rozhledli jsme se tedy jeste ze strechy a zjistili, ze ona je jeste jedna budova s nekolikapodlaznim parkovistem. Ale ani tam nebylo. Mrrca tvrdi, ze jsme pak presli jeste do dalsi budovy s nekolikapodlaznim parkovistem, ale to ja uz nevim, mne prislo, ze chodim porad po stejnem miste dokola a dokola. Ale najednou tam to auto bylo. Ale uplne samotny. Opusteny v nekolikapodlaznim parkovisti. Tak jsme, stastni ze shledani, nasedli a vyjeli. Jenze nevyjeli az tak uplne - ono to totiz neslo. Brana byla zamcena. Opet nas ale zachranila strecha - budovy s nekolikapodlaznimi parkovisti jsou totiz pres strechu proprojene, takze jsme mohli prejet z te nasi do te vedlejsi a konecne jsme se dostali ven z tech nekonecnych budov s nekolikapodlaznimi parkovisti. UF!
Co dal... dnes tu vybuchla sopka. Ne tedy primo tady, kde zrovna jsme. Na severnim ostrove - Mt Tongariro. Mozna vam to neco rika - ano, asi pred 3 mesici jsme s Mrrcou stali na jejim vrcholu a obdivovali mesicni sopecnou krajinu v jejim okoli. Pry vybuchla poprve po sto letech. Cela oblast v okoli je pod popelem. Takze zadny maly cmoudik. Nastesti se ale nikomu nic nestalo a ani zadne velke skody se nedeji. Maji to tu takove torchu vic vzrusujici, ti Novozelandane, coz:).
Uz taky spradam plany na cesty - za necele 4 tydny vyrazime! A takhle vypada predbezna trasa pro jizni ostrov (cca 3tis km):

Eli, neco podobneho se nam stalo jednou v Chile -- po skonceni kina (myslim ze to byl Avatar) jsme zustali uvezneni v obrim obchodakovem komplexu. Nastesti jsme nemeli auto, a tak jsem ja podlezala, kamarad prelezal, masivni kovova vrata, ktera tarasila vyjezd z parkoviste. Jen jsem si tak pomyslela, co by asi ochranka rikala na nase pseudo-diplomaticka viza...
OdpovědětVymazatJinak na ten striptersky film (tady uvaden pod nazvem 'Bez kalhot') se taky chystam. Davali ho dokonce i v Artu, tak to preci musi byt dostatecne intelektualni ;) V Artu taky davaji i Batmana [?!], ale toho uz jsem videla.
mej se, pa, L