čtvrtek 30. srpna 2012

Hokitika (30/9/2012)

Opet jsme se probudili do slunecneho rana (asi mame docela stesti - na Z pobrezi pry totiz skoro porad prsi). Na brehu jezera Mahinapua jsme si takove rano docela uzili:). Po snidani jsme vyrazili zpatky do Hokitiky. Nejdrive ze vseho jsme si v Infocentru zabookovali vylet s pruvodcem na ledovec Fox Glacier - je to docela draha zalezitost, ale kolikrat se clovek muze projit po ledovci? Takze 1/9 vyrazime s mackama dobyvat led:)!
Pak jsme se loudave prochazeli mesteckem a zejmena obchudky se sperky s nefritu, ktery se tu v okoli tezi a Hokitika je timto zelenym kamenem a vyrobky z neho na NZ proslula. Vsechno to bylo moz pekne. Ale taky drahe:(. Tak jsme se aspon kochali. Krome nefritu je na Hokitice zajimava taky jeji poloha - kdyz se otocite smerem na V (a mate stesti na jasne pocasi), divate se na J Alpy a samotny Mt Cook (nejvyssi hora NZ). Kdyz udelate pak kroku smerem na Z, jste na plazi a divate se do dalek divokeho Tasmanova more.

v centru Hokitiky
 
Kdyz uz jsme zelenych sperku meli az nad hlavy, vydali jsme se dal smerem na J. Po ceste jsme se zastavili v mestecku Ross, ktere ma byt zajimave zlatokopeckou historii. Prosli jsme tu nejaky hodinovy okruh, ale byla to nuda. Zlatokopecke stezky nam nejak nic nerikaji.
Pokracovali jsme dal v ceste a utaborili se kousek pred Franz Josef Glacier v DOC kempu Otto Mc Donald. Jako neridic jsme si dnesni cestu vazne uzila - scenerie je tu uchvatna.
A na zaver jedna nevesela zprava - nas varic vypovida sluzbu:(vari, ale kolem zavitu unika plyn a dokonce i obcas chytne... takze je to nejen nesetrne k nasemu rozpoctu, ale i tak trochu nebezpecne...).

Žádné komentáře:

Okomentovat