středa 29. srpna 2012

Arthur's Pass & Castle Hill

V noci tady citelne mrzlo. Rano byl stan obaleny ledem nejen zvenku, ale i zevnitr:). Ale ve dvou spacacich (mem peraku a Mrrcove bikeru) se to dalo celkem v pohode zvladnout. Navic se nam do stanu celou noc dobyvali oprskli papousci Kea. Meli jsme tu cest se s nimi seznamit uz vecer - okamzite se na nas sletli a ani trosku se nas nebali. Jsou to nadherni operenci, ale strasne drzi a jejich obri zobak opravdu budi respekt. Do stanu udelali par direk a rano jsem zjistila, ze mi odnesli pantofli:) (mela jsem ji schovanou pod stanem). Chvili jsem pobihala po kempu a nasla ji - nedala se snist, tak je asi brzy prestala bavit:).  
Jinak jsme se ale probudili do krasneho rana, slunko vylezalo zpoza kopcu a osvetlovalo zasnezene skalnate spicky, krasa. Me uz bylo trochu lepe, nikoli ovsem zdrave:/. Tak jsme se rozhodli pro nejaky snadnejsi vylet. Poptali jsme se na infocentru a pak se pomalu vydali k nadhernemu vodopadu Devils Punchbowl Falls. Byl videt uz zdalky a dojit si az k nemu stalo urcite za to (asi hodinova prochazka).


photo by mrrca.cz

Po navratu jsme se rozhodli zajet si na Castle Hill, ktery jsme predesly den minuli. Vzhledem k memu zotavovacimu stavu se to zdalo idealni. Sice to byl kus cesty zpet (asi 40min autem), ale stalo to za to. Jsou to, aspon myslim, vapencove skalni utvary (nebo spis obri balvany), ktere nemohou byt vysledkem niceho jineho, nez sily ledovce. Jinak nechapu, kde by se tam takhle vzaly:). Bylo to moc prijemne toulani mezi kameny, slunkem a stinem, uprostred hor... Ale ke konci uz jsem toho mela teda plne kecky! Po ceste zpaky jsem padala do mdlob:).





Vratili jsme se do Arthur's Pass Village, do jiz vyzkouseneho kempu Avalanche Creek. A tam jsme po dlouhe dobe potkali Cechy! Tak jsme po dlouhe dobe zase trochu pokecali:)

Žádné komentáře:

Okomentovat