Nedele 1/4/2012 Waihohonu Hut - Whakapapa Village
Posledni den pochodu... fnuk:(.
Chteli jsme vstat v 7hod (preci jen dlouha cesta pred nami), ale on se v noci posunul cas a to my vubec netusili takze jsme vstali v jakemsi mezicase:). Kdyz jsem vylezla ze stanu, nestacila jsem se divit - byl cely pokryty krustickou ledu! V noci mrzlo! A my to prezili!:)) Spacaky prosly prvni zatezkavaci zkouskou!:) Jinak nas ale uvitalo slunecne rano s krasnym svetlem, Ngauruhoe byla v pulce prekryta mrakem, opet jsme uzasle hltali jeji netuctovou krasu.
Po rychle snidani jsme se vydali na cestu. Kousek od chaty byla mala zachazka k historicke chate z roku 1904; neminuli jsme:). Mam rada vsehno, z ceho dycha historie a tady byla citit. Hned jsem videla ty davne turisty v kravatach, jak rozdelavaji ohen v krbu:). Zajimave zpestreni.
Den byl moc prijemny... vlevo Ruapehu se zasnezenou spickou, vpravo cerny kuzel Ngauruhoe a vsude kolem ta zvlastni houzevnata priroda - mechy, lisejniky, neco jako brusinky, trsy travy, drobne kvitky... vse ladeno do mekkych podzimnich barev; nic, co by branilo vyhledu:). Sice jsme byli unaveni, nohy meli sedrene a bolave, ale presto se nam 'dolu' nechtelo... Bylo tam proste krasne, lidi jen poskrovnu, klid a majestat prirody vsude kolem... Kam spechat?:)
Cesta byla sice dlouha, ale pohodlna, slo se paradne. Stale jsme mirne stoupali a po 3hod jsme se dostali k odbocce k jezerum Lower a Upper Tama. Byla by skoda se k nim nepodivat! Lower Tama je modre zbarvene, skoda, ze slunko bylo za mraky a modra barva byla utlumena do sediva. K Upper Tama to byl jeste pekny vystup, schovala jsem proto batoh za drn a splhalo se hned snaze.
Na vrsku fucelo a byla zima, pokochali jsme se tedy vyhledy a sebehli dolu na hlavni trasu. Jeste chvili jsme stoupali a na zaver nas pak cekal sestup do Whakapapa Village, kde odpocivalo nase auto.
Pred koncem tracku jsme jeste skoukli pekne vodopady Taranaki Falls a pak uz to byla necela hodka na parkoviste.
Nas prvni velky track je tedy za nami. Dojmy jsou silne, jsme nadseni a tesime se na dalsi:). A pokud se sem nekdo chysta, ma se na co tesit, vrele doporucujeme!
Posledni den pochodu... fnuk:(.
Chteli jsme vstat v 7hod (preci jen dlouha cesta pred nami), ale on se v noci posunul cas a to my vubec netusili takze jsme vstali v jakemsi mezicase:). Kdyz jsem vylezla ze stanu, nestacila jsem se divit - byl cely pokryty krustickou ledu! V noci mrzlo! A my to prezili!:)) Spacaky prosly prvni zatezkavaci zkouskou!:) Jinak nas ale uvitalo slunecne rano s krasnym svetlem, Ngauruhoe byla v pulce prekryta mrakem, opet jsme uzasle hltali jeji netuctovou krasu.
Po rychle snidani jsme se vydali na cestu. Kousek od chaty byla mala zachazka k historicke chate z roku 1904; neminuli jsme:). Mam rada vsehno, z ceho dycha historie a tady byla citit. Hned jsem videla ty davne turisty v kravatach, jak rozdelavaji ohen v krbu:). Zajimave zpestreni.
Den byl moc prijemny... vlevo Ruapehu se zasnezenou spickou, vpravo cerny kuzel Ngauruhoe a vsude kolem ta zvlastni houzevnata priroda - mechy, lisejniky, neco jako brusinky, trsy travy, drobne kvitky... vse ladeno do mekkych podzimnich barev; nic, co by branilo vyhledu:). Sice jsme byli unaveni, nohy meli sedrene a bolave, ale presto se nam 'dolu' nechtelo... Bylo tam proste krasne, lidi jen poskrovnu, klid a majestat prirody vsude kolem... Kam spechat?:)
Mt Ruapehu
Cesta byla sice dlouha, ale pohodlna, slo se paradne. Stale jsme mirne stoupali a po 3hod jsme se dostali k odbocce k jezerum Lower a Upper Tama. Byla by skoda se k nim nepodivat! Lower Tama je modre zbarvene, skoda, ze slunko bylo za mraky a modra barva byla utlumena do sediva. K Upper Tama to byl jeste pekny vystup, schovala jsem proto batoh za drn a splhalo se hned snaze.
Lower Tama
Upper Tama
Lower Tama & Mt Ruapehu
Pred koncem tracku jsme jeste skoukli pekne vodopady Taranaki Falls a pak uz to byla necela hodka na parkoviste.
Nas prvni velky track je tedy za nami. Dojmy jsou silne, jsme nadseni a tesime se na dalsi:). A pokud se sem nekdo chysta, ma se na co tesit, vrele doporucujeme!







Žádné komentáře:
Okomentovat