středa 23. listopadu 2011

Kauri cost 23-24/11/2011

Dnes jsme mimo dosah jakehokolim signalu, takze pisu 'do supliku' a zverejnim pozdeji.
Vcera jsme po male ranni prochazce po plazi vyrazili dal (pred odjezdem nas jeste mile prekvapil mlady american s knirkem - prespavali s pritelkyni v campervanu par metru od nas - donesl nam 3 lahve vychlazeneho piva, ze pry za 2 dny odletaji a nestihnout to vypit:)). Meli jsme obavy z cesty vzhuru po sterkove ceste, ale nakonec jsme se ji krasne vyhnuli - existovala i jina cesta!:) Nasim cilem bylo Kauri coast - pobrezi velkych stromu kauri (vsichni jim tu lidove rikaji big trees:)). Prvni zastavka byla v Matakohe, kde ma byt uzasne Kauri muzeum a kde se o stromech dozvite vsechno (oni si je tu totiz v minulosti skoro vsechny vykaceli, protoze maji krasne drevo a z jejich pryskyrice se delaji nadherne sperky). Jenze vtupne 25$:/ Tak jsme to vzdali a jeli dal. Zastavili jsme v ospalem Dargaville, kde nas na informacich nesmirne energicka pani zahltila informacemi a letaky. Poslala nas taky do vedlejsiho 'take away cafe' na mistni specialitu - sladke brambory kumara. Dali jsme na ni a objednali si 'kumara chips with soar cream' za 4,50$ a rozhodne nelitovali!
Dale jsme pokracovali na Kai Iwi lakes. Zvlnena travnata krajina, kterou jsme projizdeli, byla plna line prezvykujicich ovci a krav:) Prvni jezero - Taharoa - nas prekvapilo svou uzasne modrozelenou hladinou. A opet tim, ze tam nikdo nebyl. Chteli jsme se projit kolem mensiho jezera Kai Iwi, ale nenasli jsme cestu a slunko palilo jak blazen, tak jsme radeji jeli zase dal.

Taharoa lake
Kai Iwi lake

Dalsim cilem byl Trounson Kauri Park. Vydali jsme se mistnim pralesem na cca hodinovou prochazku a po slunecni vyhni byl lesni stin a chladek velmi prijemnym osvezenim. Kauri jsou skutecne majestatni obri, dozivaji se tisice let, k tomu obri stromove kapradiny - no je to neco jinciho nez ceske haje (ovsem nic proti nim!):) Jo a byla jsme tam opet sami:) Vecer jsme zakotvili v DOC campu ve Waipoua Kauri Forest, kde maji byt nejvetsi na nejstarsi exemplare stromu kauri. Pri priprave vecere v kuchynce jsme se zapovidali s nemeckym parem, ktery cestuje po Northlandu uz 3 tydny. Byli moc sympaticti a dali nam spostu rad a tipu na cestovani:)
Dnes jsme chteli podniknout nejaky vylet do lesu, ale od rana huste prsi:( Pri snidani nam nejaci mistni oslehani lesni pracovnici nabidli, ze nas odpoledne vezmou na plaz, tak jsme zvedavi:) Zatim sedime v aute a doufame, ze se snad pocasi umoudri...

Žádné komentáře:

Okomentovat