Rano jsme opustili velmi prijemny kemp Pagoda Lodge (s ochocenymi kacenami; miniaturni kacatka mi lezla po nohach a okusovala prsty:)) a vydali se do okoli Kerikeri, ktere ma byt tou nejhistorictejsi casti NZ (cele Bay of Islands bylo mistem, kde se usadili prvni Evropane a odkud se zacalo postupne kolonizovat, zabirat uzemi a vnucovat krestanstvi). Pro misti maji tato mista jiste vyznam, nicmene pro nas z Evropy je to ponekud na pohled neatraktivni. Nejprve jsme navstivili Stone Store (nejstarsi kamenna budova na NZ z r. 1836) a Misijni dum (nejstarsi drevena budova na NZ z r. 1822).
Kousek vedle stoji dreveny anglikansky kostel sv. Jakuba z r. 1878 (ten byl moc pekny) - prvni krestansky kostel na NZ.
Na pohled nic moc zajimaveho, ale historie na vas dychne a to mam rada. Na Stone Store bylo v malte videt spoustu rozlamanych musli:).
Pak jsme se vydali na turu k Rainbow Falls (25m vysoky vodopad) - moc pekna podivana, ale byla to celkem dost streka.
Stone Store
Na pohled nic moc zajimaveho, ale historie na vas dychne a to mam rada. Na Stone Store bylo v malte videt spoustu rozlamanych musli:).
Pak jsme se vydali na turu k Rainbow Falls (25m vysoky vodopad) - moc pekna podivana, ale byla to celkem dost streka.
A pak jsme frceli dal. Zbytek Bay of Islands jsme jen projeli, zastavili se v Kawakawa na onech slavnych toaletach (jsou opravdu moc zajimave:)) a zastavili ted v Sandy Bay na pobrezi Tutukaka. A konecne vidime prvni surfare! Je tu hezky, prespime v aute a rano uvidime, kam dal.



Žádné komentáře:
Okomentovat