Dnes jsme auto nechali odpocivat a vydali se pesky po Cape Reinga costal treck na majak Renga - nejsevernejsi vyspu NZ (vsude se to tak pise, ale nekde jsme cetla, ze je jeste severnejsi cip, jenze nepristupny). Podle maorskych tradic je toto misto koncem sveta, kde duse zemrelych opousti pozemsky svet a sestupuji do podzemi. Misi se tu vody Tasmanova more a Ticheho oceanu, v pruvodci slibovali vlny az 10m, ale prd, asi byl maly vitr:)
Pobrezi je tu hodne kopcovite, takze jsme se nejdriv drapali vzuhuru, pak spadli zase uplne k mori a pak zas kopec jako blbec:) Z prvniho vrsku uz v dalce majak byl videt a prislo nam to jako jeste poradna streka (podle mapy to melo byt 2,5hod chuze).
Pobrezi je tu hodne kopcovite, takze jsme se nejdriv drapali vzuhuru, pak spadli zase uplne k mori a pak zas kopec jako blbec:) Z prvniho vrsku uz v dalce majak byl videt a prislo nam to jako jeste poradna streka (podle mapy to melo byt 2,5hod chuze).
po ceste
Cape Reinga v dalce
na vsechny strany je to pekna streka
Jo mimochodem ve vetsine DOC kempu je jen studena voda, takze se poradne otuzujeme:)




Žádné komentáře:
Okomentovat