neděle 27. listopadu 2011

Cape Reinga 27/11/2011

Dnes jsme auto nechali odpocivat a  vydali se pesky po Cape Reinga costal treck na majak Renga - nejsevernejsi vyspu NZ (vsude se to tak pise, ale nekde jsme cetla, ze je jeste severnejsi cip, jenze nepristupny). Podle maorskych tradic je toto misto koncem sveta, kde duse zemrelych opousti pozemsky svet a sestupuji do podzemi. Misi se tu vody Tasmanova more a Ticheho oceanu, v pruvodci slibovali vlny az 10m, ale prd, asi byl maly vitr:)
Pobrezi je tu hodne kopcovite, takze jsme se nejdriv drapali vzuhuru, pak spadli zase uplne k mori a pak zas kopec jako blbec:) Z prvniho vrsku uz v dalce majak byl videt a prislo nam to jako jeste poradna streka (podle mapy to melo byt 2,5hod chuze).

po ceste

Cape Reinga v dalce

Slunko od rana pralo jako silene, takze v cili jsem byla uz pekne uvarena, upalena a vyprahla. Trochu nas zklamaly davy turistu, takze se nedala udelat poradna fotka, ale aspon neco pro ukazku casem prilozime:)

"konec sveta" Cape Reinga

na vsechny strany je to pekna streka

Puvodne jsme chteli pokracovat jeste dale podel pobrezi a vratit se okruhem, ale kuli mne jsme to museli vzdat - ze slunka se mi uz motala hlava a citila jsem, ze budu rada kdyz zvladnu ty 2,5hod zpet... Skoda:( Ale po navratu jsem toho mela opravdu dost.
Jo mimochodem ve vetsine DOC kempu je jen studena voda, takze se poradne otuzujeme:)

Žádné komentáře:

Okomentovat