sobota 19. listopadu 2011

Zitra pryc z Aucklandu! Huraaa!:) / Davenport 21/11/2011

Dnes jsne konecne koupili auto!!!:))) Vcera jsme na doporuceni kamaradky Hanky vyrazili na nedelni trhy aut v Ellerslie. Trh byl skutecne velky, takze jsme si rekli, ze bez auta neodejdem! Hledali jsme station wagon, abychom v nem mohli spat. Po par pokusech jsme zjistili, ze mrrca se na delku nevejde do zadneho, ale co uz:D Majitel prvniho zkuseneho vozu nam po projizdce se smichem doporucil dat si za okno ceduli 'backpacker driver - be careful':D Auticko bylo pekne, za 2450$, ale melo najeto 2,5tis km a rok vyroby 1995. Tak jsme zkusili jeste jine, ktere melo najeto 1,5tis km, rok 1999. Jenze... cena 3250$. No... nakonec jsme chlapika usmlouvali na 2700$:) Je to sice vic, nez jsme chteli, ale zase nas snad nekde nenecha... Doufame:) Dali jsme chlapikovi 500$ zalohu a doufali, ze ho dalsi den dopravi na nami urcene misto, jak slibil. Coz byly trochu nervy:)
Po navratu do mesta jsme se sli projit po nabrezi a navstivili mistni rybi trh - docela zazitek. Tolik mrtvolek... Prodavali tam i zive tvorecky a tech mi teda bylo fakt lito... Ale neodradilo me to dat si mistni fish&chips - to vam byla dooobrota!

photo by mrrca.cz

fosh and chips:)
photo by mrrca.cz  

Na vecer jsme jeste vyrazili do Davenportu - velmi klidna ctvrt s budovami viktorianskeho stylu 19. stoleti. Moc krasne misto s nadhernymi vecernimi a nocnimi vyhledy na centrum mesta. Jednu z vyhlidek jsme meli jen pro sobe - branu totiz prave zamykal policista, ktery nas pustil dovnitr a jen poprosil, abychom ji pri odchodu zavreli. Bylo tam opravdu krasne. Jen skoda, ze jsme byli nervozni z auta a tolik si to neuzili... Ale nejake fotky budou, zase prilezitostne doplnim:)



zapad slunce nad Aucklandem z Davenportu
photo by me
centrum Aucklandu po zapadu slunce
photo by me 

 photo by mrrca.cz

Rano jsme se s vozem stastne shledali a provedli na poste prevod majitele (nechteli jsme verit, ze je to tak jednoduche, ale asi fakt jo:)) a ted stoji pred hostelem, jen vyrazit! Dnes jsme jen nakupovali a pripravovali se na cestu a zitra rano frcime! Jupiii!:)

Žádné komentáře:

Okomentovat