Zdravim vas s ranni panensket Pakiri beach na V pobrezi Northlandu (na S od Aucklandu)! Mrrca jeste chrni a ja mam celou 9km plaz jenom pro sebe! Jen ja, vlny, bily pisek a ranni slunko:) Je tu fakt nadherne.
Vcera jsme konecne vyjeli z Aucklandu, ale vubec to nebylo jednoduche. Nervy byly napnute k prasknuti a ani nalada nic moc. Ale vymotali jsme se. A pak dost bloudili, protoze jsme setrili a nemame poradnou mapu (moje verze, mrrcova bude mozna jina:)) Nakonec jsme tady... ale drzte palce, at se odtud dostaneme zase pryc, protoze prijezdova cesta sem je mnohakilometrova strma sterkova cesta (mozna proto tu nikdo neni :D). Snad se nam auticko nerozpadne:)
Vecer jsme se pri zapadu prochazeli po plazi, nabrali hromadu uzasnych musli a bylo nam hned lip:) Jen jsem nemela vubec chut fotit, takze foto bude jen mrrcovo (ale to jsou beztak lepsi fotky, takze tim lip pro vas;))
Prespali jsme v aute kousek od plaze. Celkem to slo, ja jen v noci mela drobny klaustrofobicky zachvat, byla jsem uplne durch propocena a nemohla se dostat ze spacaku, fujtajbl, ten novy spacak je sice uzasne teploucky, ale nejaky mene prostorny:)
Br, slunko zalezlo a dava se do me hned zima... Tak ja jdu courat, at se trochu zahreju:)
Vcera jsme konecne vyjeli z Aucklandu, ale vubec to nebylo jednoduche. Nervy byly napnute k prasknuti a ani nalada nic moc. Ale vymotali jsme se. A pak dost bloudili, protoze jsme setrili a nemame poradnou mapu (moje verze, mrrcova bude mozna jina:)) Nakonec jsme tady... ale drzte palce, at se odtud dostaneme zase pryc, protoze prijezdova cesta sem je mnohakilometrova strma sterkova cesta (mozna proto tu nikdo neni :D). Snad se nam auticko nerozpadne:)
Vecer jsme se pri zapadu prochazeli po plazi, nabrali hromadu uzasnych musli a bylo nam hned lip:) Jen jsem nemela vubec chut fotit, takze foto bude jen mrrcovo (ale to jsou beztak lepsi fotky, takze tim lip pro vas;))
Prespali jsme v aute kousek od plaze. Celkem to slo, ja jen v noci mela drobny klaustrofobicky zachvat, byla jsem uplne durch propocena a nemohla se dostat ze spacaku, fujtajbl, ten novy spacak je sice uzasne teploucky, ale nejaky mene prostorny:)
Br, slunko zalezlo a dava se do me hned zima... Tak ja jdu courat, at se trochu zahreju:)
Pakiri beac
photo by mrrca.cz
Pakiri beach
photo by mrrca.cz
Pakiri beach v ranni mlze
photo by mrrca.cz
Pakiri beach v ranni mlze
photo by mrrca.cz
Zapomněla jsem se zmínit o "české" vesnici Puhoi, kde jsme se po cestě zastavili. Založili ji Češi na Zéland za životem připluvší v 19. století. Dnes už na ní (kromě muzea) českého nic není, ale je tam úžasná putyka:)) Na stěne visí např. boty, které prošlapaly svět a skončili tady:)
photo by mrrca.cz





Žádné komentáře:
Okomentovat