Tak jsme opet v Aucklandu. Prijeli jsme vcera vecer (po dni stravenem v aute - vcera od rana lilo bez prestavky, tak jsme se snazili louskat nakoupene knihy:)). Prespali jsme v aute na parkovisti u koupaliste - je zadarmo a evidentne je backpackery oblibene, rozhodne jsme tam nebyli sami:). Noc nebyla zrovna prijemna a protoze jsme i predeslou noc travili v aute (tj. bez sprchy), tak uz se dnes citime jako castecni polomrtvi bezdomovci!
V Aucklandu jsme potrebovali vyridit nekolik formalit:
1) Vyzvednout IRD karty; Mrrcovi v poradku dosla, mne nikoli, takze jsme musela volat na IRD department, coz bylo moc fajn:). Po chvilkovem rozhovoru s automatem, ktery nebyl schopen rozpoznat me ceske jmeno (porad mi opakoval 'I did not get it':)), me prepojili na operatora, se kterym jsme jmeno dali dohromady (i kdyz ani prvni pokus spellingu nevysel:) a me IRD mi nadiktoval. Kartu nepotrebuju, takze problem vyresen.
2) Vyzvednout v bance mou platebni kartu k nasemu NZ uctu; Mrrca si ji vyzvedl uz pred 2 tydny, ja jsem to nestihla. A ejhle, moje karta neni. Pani byla sice moc mila, ale moji kartu proste nemeli. No nic, tak budeme pouzivat jednu spolecnou, aspon zatim.
3) Vyzvednout papiry k autu a poresit opravy; v backpackeru (kam nam dosli papiry) nam sef nabidl, ze se na auto podiva. Tak jsme ho po vyrizeni vsech ostatnich zalezitosti dovezli. Koukl na to a poslal nas do servisu vedle, ze to bude nejspis 'water pump' (netusim, co je to cesky:) a ze to bude tak 600$. No tak jsme tam zajeli, usmevavy kudrnaty mechanik na to koukl... a je potreba vymenit tu 'water pump', klinovy remen (aspon myslim, ze to je to co rikal:)) a vyvazit kola. 700-800$. A ze kdyz to neudelame, tak se ten motor znici. Takze co nam zbyvalo, nez mu tam to auto nechat...? Zitra kolem poledne by to melo byt hotove. Ubytovali jsme se vedle v hostelu, aspon se poradne vyspime, vydrhneme a vypereme:)
Jen bych jeste dodala, ze jak vsichni rikali a psali jak je na NZ vsechno strasne jednoduche a jde vlastne samo, tak nam to tak neprijde. Bud jsme nejaci neschopni, nebo mame proste smulu. Jen doufam, ze uz jsme si ji timto vybrali... Zitra vyrazime za praci, tak snad nam vyber prace pujde lip, nez vyber auta. Kazdopadne nase ucty potrebuji vydatnou injekci.
neděle 4. prosince 2011
Opravujeme auto 5/12/2011
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Žádné komentáře:
Okomentovat