úterý 6. prosince 2011

Auckland - Waipunga Falls 6/12/2011

Vcera jsme se probudili v Silverfern Backpackers preci jen trochu odpocati a v lepsi nalade. Po desate jsme se stavili v servisu, jestli uz treba nebude auto hotove. A nebylo. Opaleny kudrnac nam s usmevem oznamil, ze musi jeste vymenit jakysi filtr a olej. A ze za auto utratime 'lot of money', ale 'only on what's necessary'. Ve 12 ze si mame prijit. No tak uz nam v hlave naskakovaly rujnujici castky, ale to, co nakonec prislo, jsme opravdu necekali. Nicmene jsme meli jeste 2 hodky, tak jsme se prochazeli mestem, koupili si na obed lososa s krabem a avokadem v krabicce a chvili lenosili a pochutnavali si na slunku na nasem oblibenem molu s wi-fi. Nejaky stary pan si k nam na chvili prisedl a vysvetlil nam, co vsechno se da na tomhle miste videt a jaky to ma vyznam (vetsina veci pripominala rybarskou historii pristavu, napr. komunikacni potrubi). To nas celkem zaujalo, tak jsme se vydali na maly pruzkum a byla z toho moc fajn prochazka.





piano po silem na molu (zahrála jsem si:))
photo by me

Radost z prijemneho dopoledne nam ovsem zkazil navrat do servisu. Jeste nez vlasac dorazil, vsimli jsme si, ze auto ma i nove gumy. No te pic, to bude palka... a byla. Ani nase nejhorsi predstavy neodpovidaly realite. Mrrcuv limit na karte nestacil a to ma ku**a velky limit! Myslela jsem, ze se nad tim terminalem rozbrecim! Dobra tedy, jedeme pryc... Hledat praci. A jak jedeme, vidime, ze bily kour z vyfuku stale stoupa... Nebudu tady popisovat, co se nam honilo hlavou, ale asi si to dokazete predstavit...
Jeli jsme cely den, bez zastavky, smer Taupo a dal Napier. Navecer jsme zastavili u vyhlidky, ktera nas skutecne ohromila - obrovke vodopady Waipunga Falls. Tak jsme se rozhodli tam rovnou i v aute prespat.


Waipunga Falls
photo by mrrca.cz 

duha z vyhlídky u Waipunga Falls
photo by mrrca.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat