V nedeli se ani v sadu nepracuje, tak jsme se rozhodli udelat si vylet do sousedniho mesta Napier. Je to asi jedno z mala kulturne a architektonicky zajimavych mist na Zelandu, tak jsme byli plni ocekavani. Hned zpocatku jsme narazili na cosi jako blesi trhy - prodavalo se tam naprosto vse, od hadru pres stare spotrebice a kusy nadobi po zeleninu. Trochu mi to primomelo ruske trhy:). Ale koupili jsme tam od babky za 7$ krasne polstarky, takze uz i ve stanu ci aute budeme mit temer plny komfort:)
Podel pobrezi jsme pak vyrazili do centra mesta, ktere je opravdu moc pekne a stylove. Prakticky cele mesto bylo totiz zniceno v roce 1931 velmi silnym zemetresenim a znovu vystaveno ve stylu art deco s prvky secese (nejstarsi stavby) az funkcionalismu (konec 30. let). Nahodou jsme zabloudili do Art Deco Shopu, kde meli spoustu krasnych veci - pohlednic, kalendaru, bloku, obrazu, krabicek, doplnku... (ktere jsme si samozrejme nemohli dovolit:/, ale alespon se jimi dalo kochat:)) a promitali take video o prestavbe mesta. Promitani bylo moc zajimave a pak jsme si jednotlivych detailu na skutecnych budovach lepe vsimali. Padli jsme take na foto-galerii, kam jsme se samozrejme museli podivat:) - byla to zaroven kavarna, takze vstup zdarma, ale zase ti cpouci se lide... preci jen umelecky dojem ponekud narusovali:). I tak se ale z nekterych kousku dalo nasat trochu vzletne atmosfery dusi potrebneho 'neuzitku'. Jestli jsem spravne pochopila napis zvouci tuto galrii jedinou tohoto typu v Hawke's Bay, je to celkem smutne. Umeni tu asi moc nefrci. Napier obecne bylo prvni misto, ze ktereho na me dychl nejaky kulturni duch.
Chteli jsme se podivat jeste do katedraly (rovnez v art deco stylu), ovsem vstup byl 25$, takze nic pro nas. Nebylo mi zrovna nejlepe, tak uz jsme jen vyjeli na vyhlidku Bluff Hill a pak zpet 'domu'.
U vecere jsme se dali do reci s 2 spolubydlicimi - Italem a Holandanem - a z toho, co rikali, jsme si uvedomili, ze s praci a mame asi fakt stesti. Ital dela stejnou praci, jako my, ale trvalo dlouho, nez se k ni dostal, Holandan je tu tyden a nema nic. Tak snad se nam podari tam chvili vydrzet:).
Mimochodem dnes je to presne mesic, co jsme vyrazili z Nikolcic smer Novy Zeland! Prijde mi to ale mnohem dyl:)
Podel pobrezi jsme pak vyrazili do centra mesta, ktere je opravdu moc pekne a stylove. Prakticky cele mesto bylo totiz zniceno v roce 1931 velmi silnym zemetresenim a znovu vystaveno ve stylu art deco s prvky secese (nejstarsi stavby) az funkcionalismu (konec 30. let). Nahodou jsme zabloudili do Art Deco Shopu, kde meli spoustu krasnych veci - pohlednic, kalendaru, bloku, obrazu, krabicek, doplnku... (ktere jsme si samozrejme nemohli dovolit:/, ale alespon se jimi dalo kochat:)) a promitali take video o prestavbe mesta. Promitani bylo moc zajimave a pak jsme si jednotlivych detailu na skutecnych budovach lepe vsimali. Padli jsme take na foto-galerii, kam jsme se samozrejme museli podivat:) - byla to zaroven kavarna, takze vstup zdarma, ale zase ti cpouci se lide... preci jen umelecky dojem ponekud narusovali:). I tak se ale z nekterych kousku dalo nasat trochu vzletne atmosfery dusi potrebneho 'neuzitku'. Jestli jsem spravne pochopila napis zvouci tuto galrii jedinou tohoto typu v Hawke's Bay, je to celkem smutne. Umeni tu asi moc nefrci. Napier obecne bylo prvni misto, ze ktereho na me dychl nejaky kulturni duch.
Napier
photo by mrrca.cz
Napier
photo by me
Chteli jsme se podivat jeste do katedraly (rovnez v art deco stylu), ovsem vstup byl 25$, takze nic pro nas. Nebylo mi zrovna nejlepe, tak uz jsme jen vyjeli na vyhlidku Bluff Hill a pak zpet 'domu'.
výhledn na přístav Napier z Bluff Hill
photo by me
U vecere jsme se dali do reci s 2 spolubydlicimi - Italem a Holandanem - a z toho, co rikali, jsme si uvedomili, ze s praci a mame asi fakt stesti. Ital dela stejnou praci, jako my, ale trvalo dlouho, nez se k ni dostal, Holandan je tu tyden a nema nic. Tak snad se nam podari tam chvili vydrzet:).
Mimochodem dnes je to presne mesic, co jsme vyrazili z Nikolcic smer Novy Zeland! Prijde mi to ale mnohem dyl:)



Žádné komentáře:
Okomentovat