Nas puvodni plan vydat se pres Silvestra nekam do lesu na vicedenni putovani nakonec, kvuli nepriznivemu pocasi, ztroskotal:(. Tak jsme se rozhodli alespon dobyt mistni prosluly Cape Kidnappers - "Mys unoscu". Je to odlehly utesovity vybezek s obrovskou kolonii tereju (coz jsou, jak jsem nedavno zjistila, oni 'gannets' z plaze Muriwai:)). Misto je pristupne po plazi a to jen v dobe nejnizsiho odlivu. Cesta tam trva neco pres 3 hodiny, to same se pak musi absolvovat i zpet. Den predem jsme se v informacnim centru preptali na cas odlivu a zjistili jsme, ze nejdrive muzeme vyrazit v 1:30, zpatecni cestu pak nastoupit nejpozdeji v 6:30 (pani na zaver prihodila pribeh nemeckeho turisty z minuleho tydne - nerespektoval doporucene casy a musela ho zachranovat helikoptera; myslim, ze nas vystrasila dostatecne:)). Po poledni jsme tedy autem vyrazili smerem k vychozimu bodu. Protoze prselo, vytahli jsme nase nova ponca a mrrca vypadal, ze prochazka po parkovisti v nove 'super-plastence' mu bude dnes stacit ke stesti:D. Nicmene na cestu jsme se vydali a hned po prvnich par desitkach metru nam bylo jasne, co by s nami udelal priliv - po prave strane jsme meli vysoke kolme utesy, zadna sance na unik:). Dalo by se najit misto, kde se pred vodou schovat, ale museli bychom tam pockat do druheho dne na odliv, abychom mohli jit dal. I za odlivu byla voda dost blizko a misty nam nezbylo nic jineho, nez proste vodu prebrodit (moje botky to zvladly, mrcca ovsem cvachtal...). Odvazlivce, kteri se na misto vydali po svych jako my, jsme potkali jen dva. Ostatni se nechali dovezt traktory nebo jinymi terennimi vozitky. Ale prestoze prselo a nektere sutry byly neuveritelne kluzke, cesta byla krasna. Bylo opravdu na co se divat a co vstrebavat. Bohuzel, protoze prselo, muj fotak zustal temer po celou dobu v batohu:(. Mrrca mel ale profi foto-plastenku, takze fotky budou, jen ne moje:).
Ke konci trasy jsme zacali potkavat stale vic a vic tereju a na zaver nas cekal ostrejsi vystup. Tereje jsme uz videli na Muriwai, ale toto bylo neco neuveritelneho! Obrovska skalni tabule plna rvoucich ptaku a dostali jsme se k nim na metr blizko! Jen nizke kuly vyznacovaly prostor, kam by lide nemeli vstupovat (kdyz se prilizite moc blizko a vylekate je, mohou jednat zautocit - a verim, ze to fakt boli:) -, druhak opustit hnizdo i s mladetem...). Ale byl to opravdu jen metr od prvnich hnizd. Stali jsme tam aspon 15min a pozorovali je. Jsou to opravdu krasni ptaci, ziji v parech, pary pak v obrovskych koloniich. Zrovna jsme trefili obdobi, kdy vykrmuji sva holatka; nektera byla uz vetsi, jakoby chlupata, jina jeste uplne mrnava, nepohybliva. Uvidite na fotkach:).
photo by mrrca.cz
Cape Kidnappers
photo by mrrca.cz
Cape Kidnappers
photo by mrrca.cz
photo by mrrca.cz
photo by mrrca.cz
photo by mrrca.cz
photo by mrrca.cz
Krome ptaci kolonie byl na vrchu krasny vyhled na sklanaty mys - vydrzela bych na nej koukat, dest nedest, klidne hodinu. Ale uz byl pomalu cas vydat se zpet, aby nas nesplachla voda (s focenim se cesta totiz preci jen protahne:)). Zpatky mi pochod prisel jeste delsi a ke konci uz nohy vzdorovaly, ale cas na odpocinek nebyl - voda stoupala! Dorazili jsme ale v pohode zpet do vychoziho bodu. Tam nas ovsem cekalo nemile prekvapeni - zapomneli jsme vypnout svetla, takze baterie uuuplne vybita! Co ted? Mrrca pobihal po parkovisti a hledal pomoc. Nejaky chlapek nam pomahal auto roztlacit (bosy, v desti...:), ale nezdarilo se. Tak mrrca vyrazil do vedlejsiho kempu, snad bude mit nekdo kabely... Vratil se asi po 10min s lahvi piva v ruce:D. Ale dojel i vysmaty pan s cimsi, co nam auto nastartovalo. Uf! Jedeme domu:). I kdyz se cesta nezdala tak narocna, meli jsme toho oba dost... byli jsme promoceni a spinavi a hladovi. Ale jinak opravdu moc fajn vylet!






Žádné komentáře:
Okomentovat