úterý 3. ledna 2012

Zralok Makomako!


Posledni dobou se toho moc zajimaveho nedalo, takze jsme ve psani blogu trochu polevili:)

Novy rok 1/1/2012

Na novy rok jsme dlooouho spali, dlooouho snidali a nakonec se vydali na maly vylet. Koupili jsme si mapu, na ktere jsou vyznaceny zajimave pesi trasy mistni krajinou, tak je postupne zdolavame. Toto ovsem byla v podstate prochazka ohradou pro ovce:D. Pomineme-li, ze moc zajimaveho k videni nebylo (suverenne nejvic nasi pozornosti upoutali toho ovce:)), pocasi se opet postaralo o vytrvale deste, takze povrch temer celeho cca hodinoveho okruhu se topil v bahne promichanem s ovcimi, velmi cerstvymi, hovinky:). No nic, aspon jsme se trochu provetrali:).




Hledame praci 2/1/2012

Dnesek jsme se rozhodli venovat hledani prace ve vinicich. Prvni 2 pokusy byly neuspesne, ale v Puketapu ve vinarstvi Moana Park nam nabidli od stredy praci na 3 dny - sazeni novych keriku vina. Nevahali jsme a prijali - min zajimava zkusenost. Nemuzu se dockat!:)
Protoze bylo jeste brzy, chteli jsme si jeste udelat vylet. Zajeli jsme proto do Bay View, ale nic zajimaveho jsme tam nepotkali:(. Jen stanek s ovocem, kteremu jsme neodolali, mnaam:).

Makomako! 3/1/2012

Dnesek jsme venovali vyletovani. S nasi ranni moralkou se nam podarilo vyrazit neco po poledni. Prvnim cilem byl White Pine Bush - asi hodinova prochazka puvodnim hustym pralesem s osmset let starymi kousky a lijanami. No a tam prave na ceduli psali, ze 'makomako' je maorsky 'zralok'. Takze uz to ted vime:)).
Nasledovaly vodopady Te Ana a Tangoio Falls, opet asi hodinova prochazka, s focenim se ovsem protahala. A po ceste zpet jsme opet sjizdeli svahy bahna:).


 Tangoio Falls

 Te Ana Falls



Nakonec jsme se jeste v Ahuriri prosli kolem laguny (toho, co po zemetreseni 1931 zbylo v danem miste z more - zeme se misty zvedla az o 3m). Nejvic casu jsme venovali pozorovani malych bahennim krabu - bylo jich tam tisice!








Moc pekny den, zakonceny vynikajicim savignonen!:)
Foto casem dodam.

Žádné komentáře:

Okomentovat