Tak dnes jsme konecne vyrazili za necim jinym, nez za auty ci urady, a to na ostrov Rangitoto. Lezi necelou hodinu plavby z centra Aucklandu. A bylo tam moc pekne! Nejprve jsme vyrazili do Bay of wracks - super! Cesta tam vedla skrze lavova pole (ostrov je nejmladsi sopka v zalivu, vybuchla a z hladiny se vynorila pred 600 lety), coz byl skvely teren pro muj natazeny lytkovy sval:)) Ale cil stal za to!! Jednak jsme tam byli uplne sami, druhak tam bylo krasne. Fotky dodam casem:) Dalo by se tam byt hafo dlouho, ale chteli jsme jeste stihnout vrchol a hlavne posledni trajekt zpet do mesta (na ostrove neni totiz vubec nic, jen priroda:)) Na vrcholu byl krasny vyhled na mesto a cely zaliv. A taky obrovsky krater, sice zarostly stromy, ale i tak pusobivy.
Tak mame konecne prvni vyletovy zazitek. A taky uplne spaleny ksichty, svitime jak redkvicky:) Mistni uz jarni slunko ma grady.
Vecer se nam jeste podarilo zaridit IRD cislo potrebne k odvodu dani, dokonce i problem se zaslanim karet jsme vyresili - muzeme si je nechat poslat na centralni postu a pak kdykoli vyzvednout - bezva:)
Prijemny den jsem zavrsila korejskou palacinkou (z rizoveho testa) s cokoladou, mnam! Rozhodne jsem si pochutnala vic nrz mrrca na balenem sushi... Neco mi rika, ze na asiatska jidla nebude vzpominat v dobrem:D
Tak mame konecne prvni vyletovy zazitek. A taky uplne spaleny ksichty, svitime jak redkvicky:) Mistni uz jarni slunko ma grady.
Vecer se nam jeste podarilo zaridit IRD cislo potrebne k odvodu dani, dokonce i problem se zaslanim karet jsme vyresili - muzeme si je nechat poslat na centralni postu a pak kdykoli vyzvednout - bezva:)
Prijemny den jsem zavrsila korejskou palacinkou (z rizoveho testa) s cokoladou, mnam! Rozhodne jsem si pochutnala vic nrz mrrca na balenem sushi... Neco mi rika, ze na asiatska jidla nebude vzpominat v dobrem:D
Bay of Wrecks
photo by mrrca.cz
photo by mrrca.cz
Bay of wrecks
photo by me
photo by me
Auckland z vrcholu sopky Rangitoto
photo by mrrca
photo by mrrca
na vrcholu Rangitoto
photo by kolemjdoucí:)
photo by kolemjdoucí:)






čau děcka! :-) dneska jsem na vás myslela :-) jestli vás pustili na ostrov, jestli už máte auti, jestli máte co jíst, jestli se ván už obrátil den a noc :-) díky za tenhle blog, těším se na další zprávičky :-) držím pěsti!! :-)
OdpovědětVymazatLeňa a Ondra
Ahoooj:) Už si pomalu zvykáme spát ve dne, žít v noci:) A myslíme na vás, jak tam asi máte zimu:) Hlavně večer, když chladíme ty spálený ksichtíky:D
OdpovědětVymazatMrrca taky píše blog - mrrca.blogspot.com - ale píšeme tam to stejný, jak jinak...:)))