neděle 9. září 2012

Wanaka

Pondeli 3/9/2012
V noci me sice budil mesic, ktery mi skrze okynka u auta svitil primo do oci, ale rano jsme byli obklopeni hustou mlhou. Ja jsem spala v aute, ale Mrrca si po predesle probdele noci radeji ustlal v mistnim 'shelteru' (kus zastreseneho mista s podlahou, ale beze sten). Puvodne chtel spat na lavicce, ale od toho ho odradili pavouci a tak si tam postavil stan :) (na louce to neslo, byla podmacena a bahnita). A rano me vzbudilo skrabani na okynko - uz mu byla asi zima:).
Ani se nam na tomhle promacenem, v mlze utopenem miste nechtelo snidat, radeji jsme se vydali kolem jezera Lake Hawea do Wanaky. Jezero a okolni vrsky se pomalu norily z mlh, tak jsme cetou meli par moc peknych vyhlidek.



Lake Hawea, photo by mrrca.cz

Ve Wanace jsme na chvili zastavili, prosli centrum, dokoupili plynove bomby a potraviny a taky na chvili oblozili auto mokrymi hadry - po dlouhe dobe totiz prestalo prset! Hura!
Nasledne jsme se vydali na trek na vrchol Roys Peak (1578mnm), odkud maji byt krasne vyhledy na jezero Wanaka a okolni hory (vcetne samotneho Mt Aspiring). Moc daleko jsme ale nedosli, po chvili jsme se ocitli v mracich a vyslap proto vzdali. I presto, ze jsme se nedostali moc vysoko, jsme se i temi omezenymi vyhledy docela namlsali a nechteli jsme se dobyti vrcholu jen tak snadno vzdat.

 photo by mrrca.cz

Takze jsme se rozhodli oblast Lake Wanaka oproti planu neopoustet a zustat v nedalekem kempu v Luggate. V podstate to bylo kriketove hriste a kolem neko stalo par karavanu a nas stan:). Za 8$ jsme ale meli teplou sprchu, horkou vodu na caj a elektriku na dobiti notebooku. Za tu cenu naprosty luxus, doporucujeme:).
Dorazili jsme docela brzy, takze jsme meli dost casu na prijemny relax. Docela hodne jsem ho potrebovala! Navic neprselo, takze jsme se mohli konecne oba pohodlne vyspat ve stanu.

Utery 4/9/2012
Rano jsme nikam nespechali, obloha se tvarila zamracene, takze jsme si nebyli jisti, jestli ma vyznam se dnes znovu pokouset o dobyti vrcholu Roys Peak. Vydali jsme se do Wanaky a stavili se v mistnim DOC cetru pro infromace o trecich, na ktere se chystame. Dnesni informace znela jeste celkem pozitivne - treky jsou pruchozi, jen predpoved slibuje dest a snih:/. No... uvidime.
Presunuli jsme se na parkoviste pod 'nedobytnou' horou a videli jsme jeji vrchol! Super, dneska se tam proste vyskrabeme:). Vystup to byl asi trihodinovy, 1200m prevyseni a na vrsku nas cekal snih, mraz a neuveritelne silny vitr. Ale ty vyhledy byly naprosto uzasne! Celou cestu jsme si libovali:). Z vrsku jsme videli cele jezero Wanaka s okolnimi kopci a spoustu zasnezenych skalnatych spicek. Nadhera:).





vse by mrrca.cz
 
Sestup se nam pak opet zdal nekonecny. Navic nas nasledne jeste cekal presun do oblasti Queenstown, tj. asi 2 hodiny cesty. Dojeli jsme samozrejme za tmy a chvili hledali predem vytipovany DOC kemp 12 mile delta. Ten jsme nasli, ale byla takova tma, ze jsme nedokazali najit tu spravnou cestu, abychom se dostali co nejbliz k zachodkum. Bloudili jsme tam fakt dlouho a nakonec si proste nekde v prostoru rozdelali stan.

Žádné komentáře:

Okomentovat