Pondeli 3/9/2012
V noci me sice budil mesic, ktery mi skrze okynka u auta svitil primo do oci, ale rano jsme byli obklopeni hustou mlhou. Ja jsem spala v aute, ale Mrrca si po predesle probdele noci radeji ustlal v mistnim 'shelteru' (kus zastreseneho mista s podlahou, ale beze sten). Puvodne chtel spat na lavicce, ale od toho ho odradili pavouci a tak si tam postavil stan :) (na louce to neslo, byla podmacena a bahnita). A rano me vzbudilo skrabani na okynko - uz mu byla asi zima:).
Ani se nam na tomhle promacenem, v mlze utopenem miste nechtelo snidat, radeji jsme se vydali kolem jezera Lake Hawea do Wanaky. Jezero a okolni vrsky se pomalu norily z mlh, tak jsme cetou meli par moc peknych vyhlidek.
Ve Wanace jsme na chvili zastavili, prosli centrum, dokoupili plynove bomby a potraviny a taky na chvili oblozili auto mokrymi hadry - po dlouhe dobe totiz prestalo prset! Hura!
Nasledne jsme se vydali na trek na vrchol Roys Peak (1578mnm), odkud maji byt krasne vyhledy na jezero Wanaka a okolni hory (vcetne samotneho Mt Aspiring). Moc daleko jsme ale nedosli, po chvili jsme se ocitli v mracich a vyslap proto vzdali. I presto, ze jsme se nedostali moc vysoko, jsme se i temi omezenymi vyhledy docela namlsali a nechteli jsme se dobyti vrcholu jen tak snadno vzdat.
Takze jsme se rozhodli oblast Lake Wanaka oproti planu neopoustet a zustat v nedalekem kempu v Luggate. V podstate to bylo kriketove hriste a kolem neko stalo par karavanu a nas stan:). Za 8$ jsme ale meli teplou sprchu, horkou vodu na caj a elektriku na dobiti notebooku. Za tu cenu naprosty luxus, doporucujeme:).
Dorazili jsme docela brzy, takze jsme meli dost casu na prijemny relax. Docela hodne jsem ho potrebovala! Navic neprselo, takze jsme se mohli konecne oba pohodlne vyspat ve stanu.
Utery 4/9/2012
Rano jsme nikam nespechali, obloha se tvarila zamracene, takze jsme si nebyli jisti, jestli ma vyznam se dnes znovu pokouset o dobyti vrcholu Roys Peak. Vydali jsme se do Wanaky a stavili se v mistnim DOC cetru pro infromace o trecich, na ktere se chystame. Dnesni informace znela jeste celkem pozitivne - treky jsou pruchozi, jen predpoved slibuje dest a snih:/. No... uvidime.
Presunuli jsme se na parkoviste pod 'nedobytnou' horou a videli jsme jeji vrchol! Super, dneska se tam proste vyskrabeme:). Vystup to byl asi trihodinovy, 1200m prevyseni a na vrsku nas cekal snih, mraz a neuveritelne silny vitr. Ale ty vyhledy byly naprosto uzasne! Celou cestu jsme si libovali:). Z vrsku jsme videli cele jezero Wanaka s okolnimi kopci a spoustu zasnezenych skalnatych spicek. Nadhera:).
Sestup se nam pak opet zdal nekonecny. Navic nas nasledne jeste cekal presun do oblasti Queenstown, tj. asi 2 hodiny cesty. Dojeli jsme samozrejme za tmy a chvili hledali predem vytipovany DOC kemp 12 mile delta. Ten jsme nasli, ale byla takova tma, ze jsme nedokazali najit tu spravnou cestu, abychom se dostali co nejbliz k zachodkum. Bloudili jsme tam fakt dlouho a nakonec si proste nekde v prostoru rozdelali stan.
V noci me sice budil mesic, ktery mi skrze okynka u auta svitil primo do oci, ale rano jsme byli obklopeni hustou mlhou. Ja jsem spala v aute, ale Mrrca si po predesle probdele noci radeji ustlal v mistnim 'shelteru' (kus zastreseneho mista s podlahou, ale beze sten). Puvodne chtel spat na lavicce, ale od toho ho odradili pavouci a tak si tam postavil stan :) (na louce to neslo, byla podmacena a bahnita). A rano me vzbudilo skrabani na okynko - uz mu byla asi zima:).
Ani se nam na tomhle promacenem, v mlze utopenem miste nechtelo snidat, radeji jsme se vydali kolem jezera Lake Hawea do Wanaky. Jezero a okolni vrsky se pomalu norily z mlh, tak jsme cetou meli par moc peknych vyhlidek.
Lake Hawea, photo by mrrca.cz
Ve Wanace jsme na chvili zastavili, prosli centrum, dokoupili plynove bomby a potraviny a taky na chvili oblozili auto mokrymi hadry - po dlouhe dobe totiz prestalo prset! Hura!
Nasledne jsme se vydali na trek na vrchol Roys Peak (1578mnm), odkud maji byt krasne vyhledy na jezero Wanaka a okolni hory (vcetne samotneho Mt Aspiring). Moc daleko jsme ale nedosli, po chvili jsme se ocitli v mracich a vyslap proto vzdali. I presto, ze jsme se nedostali moc vysoko, jsme se i temi omezenymi vyhledy docela namlsali a nechteli jsme se dobyti vrcholu jen tak snadno vzdat.
photo by mrrca.cz
Dorazili jsme docela brzy, takze jsme meli dost casu na prijemny relax. Docela hodne jsem ho potrebovala! Navic neprselo, takze jsme se mohli konecne oba pohodlne vyspat ve stanu.
Utery 4/9/2012
Rano jsme nikam nespechali, obloha se tvarila zamracene, takze jsme si nebyli jisti, jestli ma vyznam se dnes znovu pokouset o dobyti vrcholu Roys Peak. Vydali jsme se do Wanaky a stavili se v mistnim DOC cetru pro infromace o trecich, na ktere se chystame. Dnesni informace znela jeste celkem pozitivne - treky jsou pruchozi, jen predpoved slibuje dest a snih:/. No... uvidime.
Presunuli jsme se na parkoviste pod 'nedobytnou' horou a videli jsme jeji vrchol! Super, dneska se tam proste vyskrabeme:). Vystup to byl asi trihodinovy, 1200m prevyseni a na vrsku nas cekal snih, mraz a neuveritelne silny vitr. Ale ty vyhledy byly naprosto uzasne! Celou cestu jsme si libovali:). Z vrsku jsme videli cele jezero Wanaka s okolnimi kopci a spoustu zasnezenych skalnatych spicek. Nadhera:).
vse by mrrca.cz









Žádné komentáře:
Okomentovat