pondělí 17. září 2012

Invercargill 17/9/2012

Rano prselo. A prselo cim dal tim vic:(. Vsude se zase valely mraky a mlha. V tomhle se nam vyslap zacinat nechtelo, uz jenom baleni stanu nam dalo celkem zabrat. Takze... loucime se s Fiordlandem! At uz jsme odtud pryc.
Pokracovali jsme po Southern Scenic Route na Invercargill a po ceste se jeste stavili u jeskyni Clifden Caves - jsou to jeskyne volne pristupne a pruchozi - asi hodinu se plazite v podzemi a z komplexu vylezete o pekny kus dal, nez jste do nej vlezli (zpatky se pak dostanete po silnici). Musite mit vlastni zdroje svetla (pokud mozno i nejake nahradni, protoze kdyz vam to tam zhasne, jste lidove receno v riti:)) a cesta je znacena malymi odrazkami. No zni to lakave, ne?:) Navic tam neprsi:). Takze jsme vzali celovky a vydali se do podzemi. Po par metrech jsme zjistili, ze nase celovky jsou strasne slabe a ze to bude vazne prolezacka. Po chvili zacalo byt plazeni vazne klaustrofobicke, muselo se plazit po ctyrech a vsemozne prolezat kluzkou temnotou, ale rozhodla jsem se, ze to proste dam:). Pak ale Mrrca z temnot zahlasil, ze jeskyne je zatopena a ze susi se skrz nedostaneme (cetla jsem, ze po destich je to docela mozne). Tak jsem se otocili. A malem jsme se nedostali ven, protoze za nami se valily davy pubertaku - 2 autobusy decek s nekolika pruvodci se pechovly do jeskyni! Chvili jsme pak jeste zvazovali, jestli neprolezat i za cenu promoceni, ale mokra mame za posledenich par dnu plne zuby a vzhledem k tomu, ze jsme teprve vcera dosusili pohory z Greenstone treku, jsme se na to vykaslali. Oba nas to mrzelo, ale zaroven jsme si oddechli, kdyz jsme po chvili z nacucaneho Fiordlandu prejeli do mirne zvlnene krajiny nejjiznejsiho jihu jizniho ostrova:). A uvitalo nas slunce! Aaaa:).
Cesta do Invercargillu byla jeste pomerne dlouha, ale tady je porad na co koukat... Do mesta jsme dorazili akorat na obed, stavili jsme se tedy po dlouhe dobe na fish&chips, mnam:). Asi hodinu jsme pak courali mestem. Je to zvlastni misto. Je docela zajimave, ale nikdo tu neni! Siroke ulice, velke domy, spousta obchodu... a temer zadni lide:).
Nasli jsme 1$shop a koupili si misku, protoze jednu jsme rozbili a druhou ztratili a nemeli ted z ceho jist. Narazili jsme na infocentrum a muzeum zdarma a tam jsme nejakou hodku pobyli. Muzeum bylo docela zajimve, od vseho neco - obrazy, fotky, maorska historie, prirodni historie... nejvic casu jsme ale stravili u akvarek s jestery tuatara, pry pribyznymi dinosauru a nz vzacnosti a raritou. To jsou vam tak zvlastni tvorove! Oni se otiz vubec nehyboul, ale vubec. Takze jsme si zpocatku mysleli, ze jsou umeli. Ale nebyli. Oni se jednou za cas trochu pohnou a pak zase zkameni. No ja jsem z nich byla uplne uvytrzeni, jak mala holka. Kdyz se jeden pohul tak jsem vyjekla 'hele hele tenhle se pohnul!':D. Byla s nima docela sranda:). Dalsi zajimava expozice byla venovana mistnim vzacnym ptakum, zejmena albatrosum, tucnakum a ostrovum mezi Anraktidou a Zelandem. Pro nas poucne:).
Unaveni z muzea uz jsme se vydali uz jen nakoupit do Pak&Save a pak ubytovat do Beach Rd Holiday Parku kousek za mestem. Opet velmi prijemne misto, misto pro stan pro 2 jen za 23$, vytapena TV mistnost... Pohodlne a prijemne straveny vecer.

Žádné komentáře:

Okomentovat