pondělí 10. září 2012

Uchumeleny Queenstown (11/9/2012)

Uvitalo nas neuveritelne mraziveq rano. Po chvili se k mrazivym teplotam pridal jeste snih a chumelilo vazne hodne. Na to, ze jsme tu snehove vlocky za celou zimu zazili jen jednou, se nam tento zpusob jara zda ponekud podivny!
Kempem se potulovali 3 tmave hnede ovecky a beran, tak si ozirali travu, klidne si i prosli louzi a vubec jim nebyla zima! Jak my jim zavideli:). My naopak, nez se nam podarilo vsechno sbalit, jsme byli promrzli, zejmena v rukach uz jsem ztracela cit. Puvodne jsem chtela sednout za volant, ale v techto podminkach, na letnich gumach... to jsem si vazne netroufla. Takze kotnik nekotnik, kdyz jsme se chteli posunout aspon do Queenstownu, Mrrca musel ridit. A cesta to byla docela dobrodruzna - misty na silnici lezela centimetrova vrstva rozmokleho snehu a v tech houpavych serpentinkach jsem teda mela pulky stazene:). Ale do Queenstownu jsme dojeli v pohode. I tady huste chumelilo, tak jsme chvili premysleli, co dal. Zvazovali jsme vylet gondolou nad kopec na mestem (odkud maji byt krasne vyhledy) - misto puvodniho vyslapu na Ben Lomond, to by Mrrcuv kotnik nezvladl. Ale v tomhle pocasi by to byly vyhozene penize. Tak jsme aspon courali centrem, prolezli vsechny outdoorove obchody a nakonec koupili ten varic za 35$, ktery jsme meli koupit jiz pri prvni navsteve:). Levnejsi jsme nikde nenasli. Zaludky jsme pak opet prijemne naplnili v bagetarne Subway a rozhodli se, ze tu v teple nejakeho backpackeru zustaneme do zitra. Nekde stanovat v tomhle silenem pocasi se nam moc nechtelo a dalsim cilem v nasem ininerari je Te Anau, 2,5hod vzdalene mesto, tedy zbytecne velka namaha pro Mrrcovu nozku.
Ubytovali jsme se ve velmi skromnem Lakeside Backpackers, i tak za postel v 6tiluskovem pokoji platime 25$. Ale je tu topeni, jede naplno, nohy schovane pod perinou, caj a v planu nejaky film:). Konecne poradny odpocinek!

Žádné komentáře:

Okomentovat