neděle 16. září 2012

Nacucany Fiordland 15/9/2012

Celou noc neprestalo prset a i rano se voda z nebe valila proudem. Zaciname mit vsechno opet mokre, vsude v aute vlhko a nadeje na ususeni se upina jedine k slunci, ktere je v techto mistech vzacnosti... Proto jsme se rozhodli dnesni den opet stravit nekde pod strechou. V kempu, kde jsme aktualne pobyvali, se nam moc nelibilo, nikde se tu nedalo zahrat, tak jsme chteli zkusit druhy mistni Holiday Park. Nejdriv jsme ale zajeli do 'centra' mesta, trochu se porozhlednout, zjistit, ze kino je drahe a podivat se do outdooroveho obchodu. Porad nas vsechny ty zlepsovaky pro turisty, ktere bychom mohli mit, kdybychom meli penize, neprestaly bavit:). Ale odnesli jsme si jen plynovou bombu...
Pak jsme jeste chvili zakotvili u 'vyhllidky' na jezero Te Anau; vzhledem k pocasi byl ale videt jen kus sedive hladiny, okoli se halilo v mlze, desti, mracich... ve vsem dohromady:).
Chteli jsme tu poseckat do poledne a pak se ubytovat, ale mezitim jsem zabehla do nedalekeho DOC centra a poptala se na stav Kepler treku - to byl totiz duvod, proc jsme tu chteli zustat. A duvod se rozplynul:(. Pani nejdriv vypadala zdesene, ze se tam chci vydavat sama a kdyz jsem ji rekla, ze jsme dva, tak se stejne moc neuklidnila:). Na vrscich je totiz 0,5 - 1,5m snehu a po vydatnych destich i vyssi lavinove nebezpeci. Na chate pry nebude zadne drevo, nemame tedy pocitat s tim, ze bychom se ususili a zahrali. A predpoved slibuje snih, mraz a dest. No nezni to lakave?:) Uprimne mi rekla, ze pokud nemame s pohybem ve snehu velke zkusenosti, trek nedoporucuje. A ze si urcite mame vzit macky a cepiny (a kde je jako mame vzit?). Presto se mi to nechtelo hned tak vzdat, v DOCu obcas trochu moc strasi... Chtela jsem podniknout alespon 2denni vyslap na Luxmore Hut - 2/3 cesty se splha lesem a az posledni 2 hodiny by se melo nad bush line brodit snehem zhruba do pasu. A kdybychom videli, ze brodit nejde, vratili bychom se zpet. Ale nakonec jsme vzdali i to, protoze precijen Mrrcuv kotnik neni jeste tak uplne v poradku a brozeni snehem by tomu asi moc nepomohlo:(. Takze jsme kvuli snehu a pocasi museli vzdat dalsi Great Walk, tentokrat slibujici skvele vyhledy na okolni spicky NP Fiordland (z ktereho jsme vzhledem k pocasi zatim temer nic nevideli).
Rozhodli jsme se posunout o kousek dal do Manapouri a pokud to bude mozne, udelat nejaky alespon jednodenni vylet tam. Chvili jsme hledali nejake misto, kde bychom preckali zbytek destiveho dne a noc. Nejprve jsme zajeli do jakehosi motor kempu pri ceste a tam pani malem spadla ze schodu, kdyz jsme se ji ptali na tent site:). Ono totiz vazne hodne prselo. Kemp byl ale drahy, zkusili jsme proto popojet a dobre jsme udelali - narazili jsme na Possum Lodge, kde jsme za 40$ dostali k dispozici chaticku s TOPENIM!!! a vyhrivanou mistnost s wifi internetem zdarma! Vsechno bylo vybavene sice sktromne, ale ciste a stylove a vazne se nam tam moc libilo, muzeme jedine doporucit (non powered site stoji jen 10$;)). Takze jsme si konecne odpocinuli od zimy a mokra, susili mokre veci, dokonce jsem i vyprala, a po dlouhe dobe jsme si doprali horkou sprchu:).
Bylo to vazne moc prijemne odpoledne, i v tom desti, a v klidu jsme mohli rozmyslet, co dal. Treky v okoli jsme vzdali - museli bychom totiz platit lod za prepravu na zacatek a konec a to se nam nechtelo. Chvili jsme uvazovali, ze Fiordlandu dame sbohem a bez zastavky se presuneme do nejjiznejsiho mesta NZ - Invercargillu. Nakonec jsme mu ale precijen dali posledni sanci: zitra se presuneme k jezeru Monowai a tam zkusime podniknout 2denni trek k jezeru Green Lake. Uvidime, co pocasi, na zitra predpoved slibuje polojasno.
Pak uz jsme jen uzivali pohody a tepla a opravdu dobre se vyspali:).

Žádné komentáře:

Okomentovat