Patek 17/2/2012
V patek se v Matariki vinicich pracuje jenom do 12:30, takze uz patecni odpoledne jsme meli volne. Po chvili lenoseni jsme vyrazili do Napier, kde se tento vikend odehrava ve stylu Art Deco. Uz po prijezdu do mesta se zacaly objevovat damy v rukavickach a nadhernych kloboucich a panove ve slich a slamacich. Prosli jsme se mestem, kochali se nadhernymi vozy z prvni poloviny minuleho stoleti a ruznymi parnimi a olejovymi stroji, ktere uzasne prskaly, bafaly a cudily. U vetsiny se nam bohuzel nepodarilo urcit jejich funkci (az na parni auto... nebo si to aspon myslime:D, kazdopadne to jezdilo:)), ale i tak byly skvele:)). Navstivili jsme take vystavu "art deco umelcu". Byli to ovsem umelci soucasni, nijak zvlast me to neoslovilo, i kdyz nektere kousky nebyly nezajimave... Pak uz jsme se uvelebili na Sound Shell (miste, kde se odehravaji verejne akce v Napier, viz Silvestr:)) a cekali na hlavni udalost vecera - akrobaticka letadla. Videla jsem tahle letadylka vzdycky jenom v televizi, takze to pro me byl naprosto uzasny zazitek. Navic byl nadherny zapad slunce, tmave more, oranzovo-fialove nebe, v dalce silueta Cape Kidnappers a letadla. Parada:). Snad se podarilo nejake foto! Na zaver se predvedl jeste vojensky vrtulnik:). Po leteckem predstaveni zacal koncert hudby 30. let - dechovy orchestr a skvela vokalistka. Moc prijemna hudba, ktera roztancilla dav, ale mrrca se zdal uz unaveny, tak jsme se vydali pomalu na cestu k autu. Po ceste jsme jsme ovsem narazili na pripravujiciho se artistu, tak jsme sebou jeste placli na choodnik a pockali se, co predvede. No a cekani se rozhodne vyplatilo - artista Bob se ukazal byti veselym a velmi sikovnym poulicnim umelcem. Do ted mi neni vubec jasne, jak mohl nektere z prevadenych cisel zrealizovat:). A saskoval doboru hodinu:).
No a pak uz smer stan. Ovem nemohli jsme ten stan najit, nejprve jsme dojeli do Hastings (20km od Napier), pak zas zpatky do Taradale (predmesti Napier) a pak teprv jsme trefili Fernhill (mezi hastings a Napier), kde stoji stan:)).
Sobota 18/2/2012
Konecne nemusime vstavat v 6!:) Po dlouhe dobe to vypada na dalsi slunecny den! Hned po snidani jsme vyrazili opet do Napier. Prvnim cilem byla National Tabacco Co Building v Ahuriri, udajne nejznamejsi budova Napier. V architekture teto budovy se prolinaji prvky ustupujici secese (meho oblibeneho stylu:)) a nastupujiciho Art Deca, takze se jedna o opravdu skvostny kousek. A dnes mely byt pristupne interiery! Tesila jsem se jak mala holka, ale zklamani se dostavilo, kdyz z interieru obrovske budovy byly otevrene 2 male mistnosti (budova je totiz aktualne rozdelena mezi mnoho ruznych majitelu a uzivatelu...). Ale aspon neco malo jsme poobdivovali:).
Mesto uz bylo od rana plne panicek a hejsku z 30. let. Prijde mi uzasne, jak si to tu lide umi uzit a berou to vazne:). Ulice byly narvane k prasknuti, na hlavni tepne mesta - Emerson St - se konala street party s jazzovym orchestrem. Lide tancili, stari mladi, vysmati od ucha k uchu:). Skoda, ze hudebnici skoncili asi 10min po nasem prichodu (ze pry potrebuji pauzu, protoze uz jsou moc stari:)), vydrzela bych to poslouchat dlouho!
Pokochali jsme se tedy aspon starymi motocykly - nadherne kousky, i mne se to fakt moc libilo:) a nacpali pupky vybornymi bagetami v Subway. Uvelebili se opet na trave na Sound Shell a obdivovali se dalsimu leteckemu predstaveni. Nasledovala vojenska prehlidka a udelovani medajli. Prehlidka fajn, medajle nuda:). Mrrca vypadal, ze uz nevnima nic jineho, nez slunecni vyhen a nic z okolniho ruchu nema, takze jsme se vydali zpet do backpackeru. Byla jsem taky unavena, takze jsem neprotestovala, ale ted me to mrzi, protoze dnes uz nebude zadny koncert a na to jsem se opravdu tesila:(.
V backpackeru se vecer konala pizza party - dostali jsme pripravene pizza testo, nahazeli na nej, co se dalo a pak vsichni jedli vsechny pizzy:). Celkem fajn vecer.
V patek se v Matariki vinicich pracuje jenom do 12:30, takze uz patecni odpoledne jsme meli volne. Po chvili lenoseni jsme vyrazili do Napier, kde se tento vikend odehrava ve stylu Art Deco. Uz po prijezdu do mesta se zacaly objevovat damy v rukavickach a nadhernych kloboucich a panove ve slich a slamacich. Prosli jsme se mestem, kochali se nadhernymi vozy z prvni poloviny minuleho stoleti a ruznymi parnimi a olejovymi stroji, ktere uzasne prskaly, bafaly a cudily. U vetsiny se nam bohuzel nepodarilo urcit jejich funkci (az na parni auto... nebo si to aspon myslime:D, kazdopadne to jezdilo:)), ale i tak byly skvele:)). Navstivili jsme take vystavu "art deco umelcu". Byli to ovsem umelci soucasni, nijak zvlast me to neoslovilo, i kdyz nektere kousky nebyly nezajimave... Pak uz jsme se uvelebili na Sound Shell (miste, kde se odehravaji verejne akce v Napier, viz Silvestr:)) a cekali na hlavni udalost vecera - akrobaticka letadla. Videla jsem tahle letadylka vzdycky jenom v televizi, takze to pro me byl naprosto uzasny zazitek. Navic byl nadherny zapad slunce, tmave more, oranzovo-fialove nebe, v dalce silueta Cape Kidnappers a letadla. Parada:). Snad se podarilo nejake foto! Na zaver se predvedl jeste vojensky vrtulnik:). Po leteckem predstaveni zacal koncert hudby 30. let - dechovy orchestr a skvela vokalistka. Moc prijemna hudba, ktera roztancilla dav, ale mrrca se zdal uz unaveny, tak jsme se vydali pomalu na cestu k autu. Po ceste jsme jsme ovsem narazili na pripravujiciho se artistu, tak jsme sebou jeste placli na choodnik a pockali se, co predvede. No a cekani se rozhodne vyplatilo - artista Bob se ukazal byti veselym a velmi sikovnym poulicnim umelcem. Do ted mi neni vubec jasne, jak mohl nektere z prevadenych cisel zrealizovat:). A saskoval doboru hodinu:).
No a pak uz smer stan. Ovem nemohli jsme ten stan najit, nejprve jsme dojeli do Hastings (20km od Napier), pak zas zpatky do Taradale (predmesti Napier) a pak teprv jsme trefili Fernhill (mezi hastings a Napier), kde stoji stan:)).
v ulicich Napier
photo by mrrca.cz
photo by mrrca.cz
v ulicich Napier
photo by mrrca.cz
photo by mrrca.cz
predstaveni letecke akrobacie
photo by mrrca.cz
photo by mrrca.cz
Sobota 18/2/2012
Konecne nemusime vstavat v 6!:) Po dlouhe dobe to vypada na dalsi slunecny den! Hned po snidani jsme vyrazili opet do Napier. Prvnim cilem byla National Tabacco Co Building v Ahuriri, udajne nejznamejsi budova Napier. V architekture teto budovy se prolinaji prvky ustupujici secese (meho oblibeneho stylu:)) a nastupujiciho Art Deca, takze se jedna o opravdu skvostny kousek. A dnes mely byt pristupne interiery! Tesila jsem se jak mala holka, ale zklamani se dostavilo, kdyz z interieru obrovske budovy byly otevrene 2 male mistnosti (budova je totiz aktualne rozdelena mezi mnoho ruznych majitelu a uzivatelu...). Ale aspon neco malo jsme poobdivovali:).
Mesto uz bylo od rana plne panicek a hejsku z 30. let. Prijde mi uzasne, jak si to tu lide umi uzit a berou to vazne:). Ulice byly narvane k prasknuti, na hlavni tepne mesta - Emerson St - se konala street party s jazzovym orchestrem. Lide tancili, stari mladi, vysmati od ucha k uchu:). Skoda, ze hudebnici skoncili asi 10min po nasem prichodu (ze pry potrebuji pauzu, protoze uz jsou moc stari:)), vydrzela bych to poslouchat dlouho!
Pokochali jsme se tedy aspon starymi motocykly - nadherne kousky, i mne se to fakt moc libilo:) a nacpali pupky vybornymi bagetami v Subway. Uvelebili se opet na trave na Sound Shell a obdivovali se dalsimu leteckemu predstaveni. Nasledovala vojenska prehlidka a udelovani medajli. Prehlidka fajn, medajle nuda:). Mrrca vypadal, ze uz nevnima nic jineho, nez slunecni vyhen a nic z okolniho ruchu nema, takze jsme se vydali zpet do backpackeru. Byla jsem taky unavena, takze jsem neprotestovala, ale ted me to mrzi, protoze dnes uz nebude zadny koncert a na to jsem se opravdu tesila:(.
V backpackeru se vecer konala pizza party - dostali jsme pripravene pizza testo, nahazeli na nej, co se dalo a pak vsichni jedli vsechny pizzy:). Celkem fajn vecer.
National Tabacco Co Building
photo by mrrca.cz
National Tabacco Co Building
photo by mrrca.cz
v ulicich Napier
photo by mrrca.cz
photo by mrrca.cz
photo by mrrca.cz
photo by mrrca.cz
photo by mrrca.cz
photo by mrrca.cz
photo by mrrca.cz
















A co fotky slečno Eliško?:-) A.
OdpovědětVymazat