Jablka? Boruvky? Hrozny? Ovoce vyplnuje dny naseho zdejsiho byti:). Zatim porad stipeme hrozny, ale vcera jsme se zaregistrovali jeste na sber boruvek. Penize totiz stale nejsou! A to jsme tu prosim uz 2,5 mesice! Takze jsme se rozhodli po praci na vinici se kazdy den jeste vrhnout na boruvky. A sberem boruvek vyplnit take nase vikendy. Aspon nejaky $ navic by z toho mohl byt (plati se od nasbiranych kg)... A taky mam zakazanou nutelu:(. A pivo:(. I mliko je v ohrozeni, ale to nedam!!!:)
O boruvkach jsme se dozvedeli od nasich argentinskych kolegu (taky totiz bojuji s nedostatkem penez; mimochodem tady na NZ je docela popularni pisnicka 'I need a dollar dollar, dollar is all I need', no asi to onecem vypovida:D). Pani, ktera od nas prebirala formulare, vypadala zklamane, ze u nich chceme pracovat tak malo... Ale neodmitla nas. Zitra se mame v 10:30 dostavit na 'skoleni' - tak to jsme na to zvedava, jestli to bude probihat jako skoleni na jahodach ve Skotsku s nazornou ukazkou "this is a strawberry", tak uz se nemuzu dockat:D. Zatim jsme teda jeste nevyresili problem, jak byt v 10:30 ve vinici a zaroven na boruvkach, ale ono se to nejak vymysli;). Kazdopadne si mistni boruvky nepredstavujte jako ty, co rostou u nas v lese... Jsou to kere velikosti rybizu. I tak to bude asi pekny zahul na zada, takze ty 2hod denne budou az kam.
No a prace na vinici nam pristi tyden konci, tak premyslime, co dal. Uvazovali jsme o sberu jablek, ale vsude okolo slysime, ze to stoji za prd a ze pravdepodobne nedosahneme ani minimalni mzdy (s mou silou a vyskou to vidim tak na 50% :/). Pry je hodne spatna sezona. Tak se nam do toho moc nechce. Takze boruvky? A nebo se objevila nova moznost - balicky jablek. Na tuto variantu nas privedli nasi novi kamaradi - Silva s Jakubem - se kterymi jsme vcera vesele posedeli u pivka v Napier. A jak jsme se potkali? Kamaradka mi napsala, ze ma na NZ kamaradku. Tak ja jsem kamaradce kamaradky, Silve, napsala, jestli se nechteji sejit a oni ze jo:). Vymenili jsme spoustu zajimavych zazitku a zkusenosti (jsme za nimi o mesic cestovani po J ostrove pozadu:)) a urcite se jeste uvidime;).
Takze moznosti nejake jsou, uvidime, co se stane dal:D.
sobota 25. února 2012
Jen tak mezi ovocem
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Žádné komentáře:
Okomentovat