V nedeli jsme se probudili do nadherneho slunecneho dne. A co delat jineho v takovy den, nez skocit do more?:) Jsme na Zelandu uz pres 4 mesice a koupali jsme se jen jednou na Muriwai beach (moje 3 tempa v ledovem Matai Bay se asi nedaji moc pocitat:))! S napadem vyrazit na Ocean beach prisli Silva s Kubou, takze jsme se po dopoledni pohode s kavickou na zaprazi vydali na cestu. Je to celkem dalka, ale koupel byla vynikajici:). Sice ficel silny vitr (jako na NZ vsude) a voda byla zpocatku studena, ale nakonec jsme se pekne vyradili v pribojovych vlnach:). Plavat se teda nedalo vubec, jen skakat do vln, ktere byl obcas tak velke, ze se mnou pekne zamotaly. Ale bylo to moc fajn osvezeni.
Na vecer pak bylo v planu planetarium v Napier. Parada! Za vstupne 5$ jsme si vyzkouseli pristani na mesici:), shledli kratky film o zivote na vesmirne stanici a nakonec se dostali do samotneho planetaria (roztomile malinkeho) a ponorili se do hlubin jizni oblohy (ktera je uplne jina, nez ta nase na S). Takze uz vim, jak najit Jizni kriz! Mise splnena;). A taky poznam Venusi, Jupiter a Mars a krome nasi Milky Way jsou pry videt jeste dalsi 2 galaxie. A taky jsme zjistili, ze 'Matariki' (jak se jmenuje nase vinarstvi) je maorsky nazev pro nase souvezdi Plejad (ktere teda nevidim, slepa no:)). Pan propojil vyklad o hvezdach i s trochou maorskych legend a vyuzivanim hvezd k navigaci a nakonec nam ukazal i par hvezd a planety v realu. Tak ted uz aspon trochu vime, co na jihu hledat ve hvezdach;).
neděle 18. března 2012
Jizni kriz 18/3/2012
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Elisko, taky je u vas posledni dobou dost casto videt polarni zare, tak hodne koukejte ;-) mejte se krasne, klara
OdpovědětVymazat