Tak za sebou mame prvni den v nove praci. V 8 rano jsme meli sraz s kontraktorem Mikem na benzince v Clive a vubec jsme netusili, do ceho jdeme! Nikdo nam totiz neprozradil, ze nas cekaji jablka! Sber jablek! Do toho se nam vubec, ani malinko nechtelo:/. Opravnene. Sbirame jablka na juice (coz znamena, ze nemusime vybirat, trhame vsechno, a navic se nemusime starat o otluceniny a muzeme s jablky zachazet nesetrne) a meli bychom tak byt pekelne rychli, ale nejsme, samozrejme:). Za 'bin' (bedna hodne velka, presneji to nezvladnu:D) dostaneme 18$, dnes jsme jich spolecne natrhali sotva 8 (coz je polovina ocekavaneho vysledku u zkuseneho cesace). Takze penize mizerny, za to nehorazna drina! Asi ani nemam silu popisovat, jak pekelna prace to je:). Na brichu nosite cesaci 'bag', ktery ma po naplneni min 20kg. S tim pak prolezate stromy zdola nahoru a derete vsechno, co prijde pod ruku. Vetve vas pritom nepratelsky fackuji a obcas se snazi ukrast mi bryle. Plny bag se pak vysype do binu (ke kteremu se s tim bagem musi dojit a to neni vubec zadna sranda, pro me:)). Nastesti muzeme pracovat opet spolecne, takze Mrrca lozi po zebriku a ja se venuji spodnim vetvim. No je to fakt makacka. A prestoze delame vic, nez muzeme, jsme na polovicnim vykonu. Takze uz behem prvniho dne padlo rozhodnuti, ze toto budeme delat max tyden!
Trochu jsme doufali, ze druhy den bude o neco lepsi, ale prd. V pulce dne jsme byli tak zdeptani spatnym vykonem (za cely den nakonec opet 8 binu) a ja bolesti zad, ze jsme se rozhodli se na to vyprdnout uz dnes. Ty mizerne penize nam za tu drinu nestoji, radeji pujdeme na boruvky (penize jsou stejne a je to mnohem mensi drina) a jakmile nam prijde karta, pryc z Hawke's Bay! Mike nam ovsem trochu pokazil plan - pry musime dokoncit radu a to je prace jeste na cely zitrejsi den! Uaaaa! Ale na druhou stranu nam na pristi tyden nabidl sbirani hroznu u Robyn za 15$ na hod. A to je slusna nabidka. Takze jeste tyden setrvame...
úterý 13. března 2012
Doslo na jablka... 13-14/3/2012
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Žádné komentáře:
Okomentovat