sobota 17. března 2012

Sbohem, jablka! 15-17/3/2012

Ve ctvrtek jsme se vydali na nuceny posledni den sbirani jablek. Mike (konntraktor) si z nas pekne utahl, kdyz nas 'poprosil', abychom dodelali radu (ze pry sef by nam to jinak nezaplatil - blbost, sef byl naprosto v pohode, jen z nas chtel mit prachy!). Musel moc dobre vedet, ze je to prace na den a pul, ne na jedno odpoledne... Co uz, slibili jsme, splnili jsme. Nasbirali dalsich 7 binu (skoda, ze jsem si je zapomnela vyfotit, abyste meli predstavu, kolik jablek to je) a honem pryc! Jeste jsme se rozloucili s moc milym sefem, ktery nas odchod naprosto chapal (kdyz me videl, neveril, ze vubec prijdeme druhy den...:)). Jablka jsou za nama!
Jeste ten samy den Mrrcovi napsal nas byvaly sef z vinarstvi Moana Park, Dan, ze by pro nas mel na 2 dny praci. Super! Budeme zase prostrihavat hrozny:).
Nez jsme se rano vydali do prace, jeste jsme skocili do Hastings do AA se snahou zridit si u nich clenstvi, ktere by nam za 79$ zajistilo 'pomoc v nouzi' na cestach (tj. pokud by se auto rozhodlo nejet, kdekoli na NZ, prijela by pro nas odtahovka a dopravila nas do bezpeci). Privedli nas na to Silva s Kubou, kteri uz clenstvi maji zrizene. Nam ho ovsem dat nechteli, ze tu nebudeme cely rok a nemame trvalou adresu. A samozrejme nam nutili drazsi variantu. Tak nic, zkusime jinou pobocku a budeme si moudre vymyslet:).
Po ceste na vinici jsme jeste nahodou narazili na Red Cross shop, tak jsme nakoukli a ja si odnesla svetr (4$), triko (3$) a Mrrca mini fotacek na film za 2$:D. A pak hura do spolecnosti hroznu. A jak si tak Mrrca striha zelene hrozny, osviti ho myslenka na ukulele:). Takze po praci honem honem do hudebnin a privezl si krasnou malou fialovou 'kytarku' se 4 strunama:D. Ted uz se jen naucit hrat;).
V sobotu jsme sli opet na hrozny. Vecer pak upekli pizzu a opet posedeli s deckama s Phy (Silva s Kubou) a Olomouce:).
A konecne nam prisla nase nova Recharge Card (na platby pres internet), tak uz budeme moci bookovat chaty a kempy, jupiii:). Jenom co ji teda zprovoznime...

Žádné komentáře:

Okomentovat