pátek 4. května 2012

Westport

1/5/2012
Vecer jsme hledali nejake levne misto k prenocovani a nakonec se utaborili kousek pred Murchisonem v Owen River Tavern&Motel. Noc stala jen 9$ na osobu a nad nase ocekvani byla k dispozici tepla sprcha! :) Sice to byla takova budka na louce, ale tepla voda mi po 10 minutach vratila krev do prstu:)). Oba jsme ze sebe smyli vice jak tydenni spinu a vydali se do hospudky, ktera kousek nad kempem lakala horicim krbem. Nez jsme tam dosli, uz jsme byli zase uplne promrzli! Venku byla fakt udesna kosa, urcite pod nulou... takze se nam od toho krbu pak vubec nechtelo. Zhresili jsme a ne jednou a dali si kazdy 2 tocena pivecka a jednu misu hranolek. Proste jsme museli:). Navrat do stanu byl vrazedny... a za celou noc se nam nepodarilo poradne zahrat:/.
2/5/2012
Rano to nebylo o moc lepsi... Cele okoli bylo zahaleno do mrznouci mlhy, stan byl opet namrzly, nebylo se kam pred zimou schovat, tak jsme rychle sbalili veci (malem nam pritom upadly prsty, fakt nic prijemneho) a bez snidane vyrazili do Murchisonu.
Puvodne jsme se chteli v tomto 'meste' (ma obyvatel asi jako Nikolcice ale hrde si rika mesto:)) ubytovat, ale nakonec se nam jako prijatelnejsi moznost zdal jeste asi 2 hod vzdaleny Westport. V Murchisonu jsme tedy aspon koupili chleba, v teple auto posnidali a jeste prosmejdili vetesnictvi, na ktere jsme nahodou narazili vedle verejnych zachodku:). Meli tam neuveritelnou spostu neuveritelnych blbosti i uzitecnosti a hlavne spoustu knih. Za dolar jsem si odnesla anglicky vykladovy slovnik:).
A pak uz honem do Westportu. Cesta byla docela zajimava, v jednom miste byla silnice doslova vysekana do skaly. A tady uz bylo i pozitivnejsi pocasi. Mlhu jsme nechali za sebou a jeli vstric zaricimu podzimu.
Na informacich jsme se poptali na levne ubytovani a velmi mila a ochotna slecna nam zavolala do 2 hostelu a poptala se na ceny. A vyhral Bazil's Hostel. A... ted prijde to nejuzasnejsi:)... dvouluzkovy pokoj s TOPENIM!!! Aaaa! Moje slibene 2 dny:). Proste pohadka, postel, perina, tepla voda, soukromi... huraaa! Jde se odpocivat:). Jeste jsme si trochu prosli mesto a stavili se v 'takeaway' na 'baked potatoe' (pecenou bramboru) a to vam byla takova dobrota a takova naloz! Nase zaludky nestihaly:). Pak uz jsem jen rychle hodila prvni varku pachnoucich trik a ponozek do pracky a hura pod perinu:))). Z postele jsem za ty 2 dny v podstate nevylezla:D. Dohaneli jsme zameskane maily, zpracovavali fotky, planovali plany a hlavne relaxovali! Vecer jsme se jeste vydali doplnit zasoby potravin a upekli si pak v troube pizzu z vyprodeje:).
3/5/2012
Podobne jako predchozi den jsme i tento stravili odpocinekm. Jedine potreba sehnat plynove bomy k varici a impregnaci na pohory nas vyhnala z postele:). Bomby i impregnaci jsme moudre nekoupili v predrazenem outdoorovem obchode ale v odlehlejsim obchode a la baumax. Taky jsme poridili svicky do chat a asi 8 casopisu National Geografic po 20 centech ve vetesnictvi:). Jsou sice z 90. let, ale fotky jsou super a pocteni bude taky snad zajimave.

Žádné komentáře:

Okomentovat