úterý 8. května 2012

Tam zpet a zpet


8/5/2012
Noc na odpocivadle probehla relativne v klidu, az na dovadive ctyrkolky, ktere se kolem pulnoci prohanely po opustenych serpentinach. Jedna se zatoulala az k nam na odpocivadlo, coz me nalezite vydesilo na nasledujici asi 2 hodiny:). Ale samozrejme se nic nestalo... Mrrca toho venku pry moc nenaspal, mne se v aute chrupkalo celkem dobre.
Den se probudil do nizkych sedivych mraku, ktere hrozily kazdou chvili destem. Ale nastesti jen hrozily. Popojeli jsme nejdrive kousek zpet a vybehli na plaz – vecer mistni scenerie vypadala velmi fotogenicky, tak jsem to museli prozkoumat:). Plaze zapadniho pobrezi budi opravdu respekt – obrovske vlny se tristi o skaliska roztrousena podel celeho pobrezi, vytvari tak vyraznou zvukovou kulisu a mlhovy opar z roztristenych kapek.


Kdyz jsme se dostatecne vynadivali, presunuli jsme se do nedalekeho Pumakaiki na pruzkum Pancake Rocks – palacinkovych skal. Presto, ze uz je po sezone a byli jsme na miste asi 2 hodiny pred prilivem (kdy ma byt misto nejzajimavejsi), turistu zde bylo vic nez dost. Hlavne tech asiatskych, kteri se u kazdeho kaminku desetkrat foti. Neuveritelne. Cela stezka byla vyasfaltovana a optarena zabradlim, zkratka jsme dorazili k jedne z nejvetsich turistickych atrakci NZ...
Samotne skaly byly ovsem moc pekne, vlny do nich zurive busily a hulakaly a bylo na co koukat. Tak jsme si rikali, co by to asi udelalo s clovekem, kdyby se ocitl v souboji vln a skal, a nenapadlo nas nic pekneho:).

 Pancake Rocks


Preci jen jsme si chteli pockat jeste na priliv – informacni tabule slibovaly gejziry, ktere maly strikat vodu mezi sklalami do nekolikametrove vysky. To by stalo za pockani, no ne? Tak jsme cekali, ale gejziru se nedockali:(. Asi se objevuji jen za nejakych vyjimecnych podminek.
Tak jsme zase nasedli do auta a vydali se zpet smerem Westport a dal Murchison. Prespali jsme v DOC taboristi Kawatiri Junction mezi Murchisonem a Saint Arnaudem. Bylo zadarmo, takze naprosto idelani misto:).

9/5/2012
Po snidani jsme se chteli presunout do St Arnaudu, po chvili jsme se ale museli vratit, protoze jsem na strese auta nechala sve promocene ponozky a ty samozrejme cestou uletely:). Ale nasly se.
St Arnaud uz byl jen kousek. Zajeli jsme nejprve na informacni centrum a poptali se na pocasi a stav treku. Chteli jsme totiz absolvovat 7denni okruh Travers-Sabine a pripadne to vzit pres hrebeny k Lake Angelus. Pani nam podala pomerne podrobne informace a treku a pocasi, ktere ovsem vypada mizerne:(. Trek je pomerne dost narocny, v jednom miste je strzeny most a na hrebenech uz je snih... Nechali jsme tedy plany otevrene a vydali se hledat nejake ubytovani se sprchou. A to se ukazalo jako problem. Je tu sice DOC kemp, ktery ma mit i sprchu, ale ten je v plnem provozu jen do Velikonoc. Na zimu se sprcha a veskere vybaveni zavira a k dispozici uz je jen trava na postaveni stanu... Takze to padlo. Pozjistovali jsme tedy jeste ceny backpackeru a nakonec se ubytovali v Travers-Sabine Lodge. I spolecna loznice je sice dost draha, ale co se da delat...
Ted rozmyslime, co dal. Pocasi ma byt cim dal tim horsi, predpovidaji dokonce bourky a vichrice. V takovem pocasi bychom z treku nic nemeli, nemluve o bezpecnosti... Takze plany jsme museli zmenit:(. Vydame se jen na 3denni trek k Lake Angelus. Zitra ma byt relativne pekne (tj. nema prset:)), takze bychom hrebenovou cestu meli zvladnout bez problemu.

Žádné komentáře:

Okomentovat