24/4/2012
Po dalsim prijemne pomalem ranu (tentokrat jsme se dobrou pulhodinu rypali v kusech kury:)) jsme vyrazili do Motueky zaridit par nezbytnosti. Predne jsme zkusili reklamovat Mrrcuv spacak. Podel svu se mu totiz zacal parat a to ho ma max 2 mesice:(. Mrrca vubec neveril tomu, ze v Motuece a navic v uplne jinem obchode by mohli prijmout reklamaci spacaku, ktery jsme koupili v Napier. Ja jsem si rikala 'jsme na NZ, ne v Cechach, to snad pujde'. A slo! Stacilo, ze prodavali spacaky stejne znacky! Dokonce nechteli videt ani ucet:D. Pan by nam hned vymenil kus za kus, ale nemel na skladu tu spravnou (obri) velikost. Tak zavolal do obchodu v Christchurch, kam mirime, aby nam tam jeden dali stranou! Takze na Mrrcu v Christchurch ceka novy pytel:).
Pak jsme se stavili v kancelari DOC ohledne informaci o oblasti, kam se prave chystame - Marino Mountains a Arthur's Range na J narodniho parku Kahurangi. (Nejznamejsi trasou v Kahurangi je Great Walk Heaphy Track, ale na ten se nam nechtelo z vice duvodu. Zejmana po te, co ho projdete, se ocitnete ve vzdalenosti nekolika set km od auta - zadne silnice pres park totiz nevedou a musi se cely objet. Navic jsme se presvedcili o tom, ze GW nemusi byt vzdy a hlavne pro vsechny 'great'. V neposledni rade se nam - hlavne me:) - nechtelo hned na tolikadenni trek.) Chteli jsme si koupit mapu, ale oblast, kterou chceme prozkoumat, se zrovna nachazi na hranici 4 kartografickych uzemi!!! Na 4 mapy po 10$ nemame... a mapa celeho parku neni k dostani (slecna se krapet rozcilila, kdyz nam vysvetlovala, kde tisk techto tolik potrebnych map vazne). Zkratka jsme bez poradne mapy, musime si vystacit jen s tim, co se da stahnout z internetu. Na druhou stranu jsme se celkem nalakali nejakymi obrazky, ktere nam slecna ukazala.
Pak uz jsme jen doplnili zasoby susenych potravin a vyrazili pres malebne Motueka Valley do utrop NP Kahurangi. Poslednich 20km vedlo opet po uzoucke sterkovce, ale aspon zadne srazy:). Dostali jsme se hluboko do pustiny a utaborili se v odlehlem a uplne opustenem DOC kempu Siberia Flat. Bylo tam moc krasne, akorat dost zima. Vecer jsme ale rozdelali ohen a dobre 2 hodiny do nej pak hledeli:D.
Spradli jsme take plany na pristi dny. Chceme podniknout alespon 2 vyslapy: prvni smerem po Wangapeka treku, druhy pak na Mt Owen, hlavni lakadlo teto oblasti (pro nas).
úterý 1. května 2012
Hura na Sibir
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Žádné komentáře:
Okomentovat